12/30/2023

LEGO City Stuntz - Park kaskaderski 60293

Tak, jak zapowiadałam, nowy zestaw z serii LEGO City Stuntz był tylko kwestią czasu. Seria klocków z motocyklami i przeszkodami do pokonania daje możliwość łączenia zestawów i organizowania najróżniejszych konkursów i zawodów w domowym zaciszu. To znakomita zabawka zręcznościowa, bo żeby popisy kaskaderskie się udały, potrzeba dużo ćwiczeń. 
W zestawie LEGO City - Park kaskaderski 60293 znajdziecie rampy, płomienie i klatkę ze straszliwym pająkiem, a także świetny motor z kołem zamachowym i minifigurkę LEGO® Treada Octane’a. Zestaw zaskakuje ilością możliwych torów do złożenia. Dzięki temu zabawa jest jeszcze ciekawsza.

Park po zbudowaniu ma ok. 10 cm wysokości i 30 cm szerokości. Nie wymaga baterii, bo motor jest napędzany kołem zamachowym. To znakomita seria do zabawy w odgrywanie ról i naprawdę wciągająca zabawka. Umiejętność pokonywania przeszkód wymaga wielu ćwiczeń, ale satysfakcja jest ogromna.Zabawa klockami LEGO to nie tylko zajęcie dla maluszków. Może być ona wszechstronnym narzędziem wspierającym rozwój dzieci w wieku szkolnym, angażując je w procesy myślowe i praktyczne. Oto przykładowe obszary:

  • Rozwijanie umiejętności matematycznych poprzez liczenie, porównywanie rozmiarów, klasyfikację i rozumienie relacji przestrzennych.

  • Rozwój umiejętności logicznego myślenia, planowania, organizacji myśli i rozwiązywania problemów.

  • Rozwój kreatywności i wyobraźni, tworzenie własnych konstrukcji i eksperymentowanie z różnymi koncepcjami i rozwiązaniami. Ucząc się na własnych błędach dzieci rozwijają zdolności praktyczne.

  • Zestawy LEGO zazwyczaj zawierają instrukcje, które dzieci muszą śledzić, co rozwija umiejętność czytania i interpretowania diagramów. 

  • Zabawa w grupie z LEGO rozwija umiejętności społeczne, takie jak współpraca, dzielenie się pomysłami, negocjacje i rozwiązywanie konfliktów.

  • Składanie precyzyjnych konstrukcji z klocków LEGO wymaga dobrej koordynacji ręka-oko, co jest istotne dla wielu działań szkolnych, takich jak pisanie, rysowanie czy korzystanie z komputera.

  • Budowanie z klocków LEGO wymaga skoncentrowanej uwagi i cierpliwości, co pomaga rozwijać umiejętność utrzymywania uwagi i pracy nad projektem przez dłuższy czas.

  • Zestawy LEGO składają się z wielu małych części, co wymaga od dzieci dbałości o porządek i odpowiedzialności za swoje zabawki.

Więcej zestawów z serii można znaleźć w księgarni www.TaniaKsiazka.pl - LEGO CITY.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger