1/24/2024

Klask 4: Magnetyczna gra zręcznościowa na drewnianej arenie

Gra "Klask" to popularna i dynamiczna gra zręcznościowa, której celem jest zdobycie punktów poprzez manipulację magnetycznymi elementami. Klask łaczy w sobie zalety gry w cymbergaja i piłkarzyki tylko, że na mniejszym stole i z kilkoma dodatkowymi zasadami. Gra została wymyślona w Danii przez Mikkel Bertelsen w 2014 roku i szybko zyskała popularność, zarówno w kraju, jak i za granicą. 1. Ta gra od kilku miesięcy jest u nas prawdziwym hitem. Gdy za pierwszym razem wzięliśmy ją "tylko na chwilę", aby zapoznać się z zasadami, skończyło się na spontanicznym turnieju, który trwał kilka godzin.

  W zestawie znajduje się drewniana plansza na nóżkach (przypominająca stolik), magnetyczne kołeczki do poruszania pionkami, pionki, piłeczka, magnetyczne przeszkody i krążki do zaznaczania punktów. To wszystko, czego potrzeba, aby zapewnić sobie rozrywkę na wiele godzin.

  Sterując pionkiem od spodu za pomocą magnesu spod planszy, próbujemy wpakować piłeczkę do bramki przeciwnika, jednocześnie broniąc się przed jego strzałami i omijając 5 białych magnesów na środku planszy, które pełnią funkcję pułapek i tylko czekają, żeby przyczepić się do naszego pionka.

  Rozpoczynając grę każdy zawodnik ma 5 "żyć", które traci, gdy:

  - kulka wpadnie do jego bramki,

  - gdy do jego pionka przyczepią się 2 białe magnesy,

  - gdy straci kontrolę nad swoim pionkiem lub gdy pionek wpadnie do bramki

  Zwycięża gracz, który zachowa najwięcej "żyć" :)

  Stracimy punkt, jeśli przeciwnik trafi do naszej bramki, jeśli nasz młoteczek przyciągnie co najmniej dwie magnetyczne pułapki, jeśli młoteczek upadnie w taki sposób, że nie możemy go podnieść za pomocą magnesu pod planszą, lub jeśli wpadniemy młoteczkiem do własnej bramki. Wtedy słychać charakterystyczne "KLASK"!

  Zasady są proste, a sama rozgrywka zapewnia niesamowitą zabawę! Co najważniejsze, nie tylko gracze bawią się doskonale, ale także wszyscy obserwatorzy. Podczas naszego turnieju emocje sięgały zenitu, piłeczka fruwała na wszystkie strony, a dźwięk "KLASK" regularnie rozbrzmiewał co kilka chwil.

  Gra zdobyła uznanie ze względu na swoją prostotę, szybkość oraz zdolność dostarczenia dużo zabawy i emocji. "Klask" jest często używany w turniejach i imprezach towarzyskich, a dzięki swojej interaktywności przyciąga graczy w różnym wieku. Prostota zasad i natychmiastowe zaangażowanie uczestników sprawiły, że stała się ona popularną grą towarzyską i rodzinną.Fenomenalne wykonanie i ponadczasowy tytuł łączący pokolenia. Gwarantuję wam, że wciągnie zarówno młodszych, jak i starszych graczy. To znakomity pomysł na składkowy prezent, bo gra (ze względu na świetnej jakości materiały ) jest dość droga.

Gra występuje w wersjach dla 2 i 4 osób.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger