1/26/2024

"Tata Oli" i "Ella" - dwie serie książek dla dzieci, które grożą niekontrolowanymi wybuchami śmiechu

 Kolejnych części tych serii zawsze wyglądamy z niecierpliwością, bo bawią całą naszą rodzinę. Jeśli jakimś cudem jeszcze się z nimi nie zetknęliście, to koniecznie w tym wpisie zajrzyjcie do środka - może i was zainteresują.


"Tata Oli umie wszystko" 


O tej niezwykłej serii pisałam już 2 lata temu -> TATA OLI, znajdziecie tu przegląd 9 części. 
Od tego czasu pojawiły się 3 kolejne tytuły: "Tata Oli umie wszystko" to nasz najnowszy tytuł z serii.  Ola i jej przyjaciel, Stefek, dumni z własnej pracy nad budową domku na drzewie, muszą stawić czoła ekstrawaganckim pomysłom taty Oli, który uważa, że może zrobić wszystko lepiej. To początek szalonych zmian w otoczeniu rodziny :).

Wpadając w wir remontów i napraw, tata Oli zaskakuje swoją kreatywnością, choć czasami nie do końca zrozumiałą. Skracanie nóg stołu, aby potem zdecydować się na krzesła, czy próba zawieszenia telewizora, która kończy się nieoczekiwanie, to tylko kilka z wielu komicznych sytuacji, które spotykają rodzinę.

Książka bawi do łez, opisując przygody taty Oli, który zawsze ma pomysł na poprawę rzeczy, nawet jeśli nie ma to sensu. Postać taty Oli emanuje optymizmem i pewnością siebie w dziedzinie napraw, nawet jeśli te naprawy nie są zbyt skuteczne. To lekka i zabawna lektura, idealna dla dzieci i dorosłych, które docenią humorystyczne spojrzenie na świat złotych rączek.


 

Dla najmłodszych czytelników jest też seria po przygodach Edka, młodszego brata Oli, bohatera drugiego planu, który ma niesamowicie szalone pomysły. -> EDEK UCZY SIĘ ALFABETU"Ella w nocnej szkole"


Seria "Ella" to prawdziwa perełka wśród książek dla dzieci klas 1-3. Główną bohaterką jest 9-letnia Ella, a czytelnicy mają okazję poznać jej szkołę, nauczycieli i kolegów z jej perspektywy. Seria ta nie tylko rozbawi najmłodszych, ale także trafia w gusta dorosłych czytelników, tworząc komediową opowieść o codziennych przygodach w szkole.

Humor obecny w książkach z serii "Ella" sprawia, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. Szybki przebieg fabuły i trudność oderwania się od lektury sprawiają, że seria ta jest doskonałą propozycją dla dzieci, a czytanie jej na głos jeszcze bardziej zwiększa jej atrakcyjność. 

Seria "Ella" składa się z pięciu części: "Ella i szantażysta", "Ella w teatrze", "Ella na wycieczce klasowej", "Ella i wykończyciel" oraz najnowsza część, którą dziś chcę wam pokazać. Każda z tych części wnosi nowe elementy do fascynującego świata Elli i jej przyjaciół. 

Moim zdaniem, te książki zasługują na miejsce w kanonie lektur szkolnych, aby inspirować dzieci do czytania i rozwijania pasji literackich od najmłodszych lat.

"Ella w nocnej szkole" 


Kiedy ulubiony pan nauczyciel "prawie obiecuje", że zorganizuje nocną szkołę, uczniowie są niezwykle podekscytowani. Niestety, pan nauczyciel dodaje, że taka nocna szkoła nastąpi dopiero przed końcem świata. To stawia sprawę w nieco mniej optymistycznym świetle, ale dla Elli i jej przyjaciół to wyzwanie, które zamierzają podjąć. I ostatecznie się udaje. Ale wierzcie mi, że nocna szkoła w takim wydaniu, to coś doprawdy spektakularnego :)

 Autorka umiejętnie łączy dziecięcą perspektywę z absurdalnymi wątkami, co sprawia, że lektura jest niezwykle przyjemna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

"Ella w nocnej szkole" to kolejny dowód na to, jak ważna jest kreatywność i wyobraźnia w dziecięcej literaturze. Książka doskonale oddaje ducha przyjaźni, współpracy i pozytywnego podejścia do życia.

Zdecydowanie polecam tę książkę jako lekturę, która przyniesie uśmiech zarówno małym czytelnikom, jak i tym trochę większym.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger