2/21/2024

Termy Szaflary i 5 Korzyści Zdrowotnych Kąpieli w wodach termalnych

Od czasów starożytnych, liczne cywilizacje na całym świecie używały wody termalnej do łagodzenia i leczenia. Dziś chcę wam przedstawić 5 istotnych korzyści kąpieli w wodzie termalnej i dlaczego Termy Szaflary są idealnym miejscem na rodzinną wycieczkę.


Wody termalne pochodzą z głębin ziemi i źródeł ciepłych. Co ciekawe, tego rodzaju woda jest podgrzewana przez działalność geotermalną, dokładniej - przez naturalne ciepło Ziemi. Wodę uważa się za termalną, jeśli jej temperatura wynosi powyżej 20°C, ale nie każda woda termalna jest taka sama. Ilość i stężenie minerałów różni się i jest specyficzne dla różnych źródeł ciepłych. 

#1 ŁAGODZI BÓL STAWÓW I POMAGA W REUMATYZMIE 


Choć nie ma konkretnej kuracji na reumatyzm, badania dowodzą, że woda termalna znacząco zmniejsza ból i poprawia funkcjonowanie stawów. Ciepło zmniejsza receptory bólu w ciele, przez co czujemy się lepiej.

Woda termalna jest nie tylko ciepła, ale również bogata w minerały. Jej właściwości przeciwzapalne mają pozytywny wpływ na organizm i korzystnie wpływają na nasze ogólne samopoczucie.
Pacjenci, którzy przeszli zabieg operacyjny lub są w trakcie rehabilitacji, szybciej wracają do zdrowia, gdy woda termalna jest stosowana jako terapia uzupełniająca.

Bardzo często odwiedzamy termy z dziadkami, którzy traktują te kąpiele właśnie jak znakomitą kurację.
#2 NAWILŻA I ODŻYWIA SKÓRĘ 


Woda termalna potrafi zdziałać cuda dla pacjentów cierpiących na stany zapalne skóry, takie jak egzema czy łuszczyca. Ze względu na obecność selenu, magnezu i innych minerałów, woda termalna pomaga nawilżać i odżywiać skórę.

Bardzo ważna dla skóry jest równowaga mikrobiomu. Na skórze każdej osoby występują zdrowe i niezdrowe bakterie. Gdy brakuje równowagi - skóra cierpi. Woda termalna pomaga w przywróceniu równowagi poziomu mikrobiomu.

Nasz synek od urodzenia zmaga się z AZS - Atopowym Zapaleniem Skóry. Kąpiel w wodzie termalnej to dla niego najskuteczniejsze lekarstwo. Po wizycie na termach nie ma problemów z suchą skórą przez kilka tygodni.
#3 POPRAWIA KRĄŻENIE


Przepływ tlenu i odpowiednie krążenie krwi są niezbędne dla naszego zdrowia. W wodzie termalnej obecne są wapń i wodorowęglan sodu. Poprzez kąpiel organizm absorbuje te minerały, co poprawia krążenie i samopoczucie.

Ciepła woda termalna zwiększa też zdolność organizmu do detoksykacji, jednocześnie obniżając ciśnienie krwi. 

Kąpiel w wodach termalnych tak mnie odpręża i obniża ciśnienie, że dosłownie zasypiam na stojąco :)#4 WSPOMAGA SEN I REDUKUJE STRES 


W dzisiejszych czasach prowadzimy szybkie i stresujące życie. Kariera, rodzina, prywatne sprawy, sytuacja na świecie sprawiają, że stres, jaki odczuwamy jest ogromny. To wszystko odbija się na naszym ciele i umyśle i bezpośrednio wpływa na zdrowie psychiczne. 
Nawet jedna kąpiel w wodzie termalnej może złagodzić te objawy. Gdy przebywamy w ciepłej wodzie, temperatura naszego ciała wzrasta, gdy wychodzimy z kąpieli, ciało się ochładza. Proces nagrzewania i ochładzania pomaga nam się zrelaksować i pomaga lepiej spać. 

Na mnie działa to jak najlepsza terapia. Gdy czuję się bardzo przytłoczona i zestresowana, wizyta na termach zawsze mi pomaga.#5 PRZYNOSI ULGĘ W INFEKCJACH GÓRNYCH DRÓG ODDECHOWYCH 


Kąpiele w wodzie termalnej przynoszą ulgę w infekcjach górnych dróg oddechowych. W wyniku parowania wody termalnej, ludzie zaczynają wdychać mineralizowaną parę, która składa się z wszystkich tych minerałów, które występują w basenie termalnym.


Już tradycyjnie odwiedziliśmy rodzinnie zimą Termy Szaflary, tym razem trafiliśmy na pool party. Muzyka może niekoniecznie trafiła w nasz gust, ale jak zawsze udało nam się zrelaksować i cudownie spędzić czas. W dużej mierze to zasługa pani Kasi, która dba o odpowiedni poziom ruchu osób pluskających się w basenach :)

Zdążyliśmy już odwiedzić z dziećmi wiele podobnych miejsc, a jednak zawsze wracamy właśnie tu. Oto, co sprawia, że ten obiekt tak bardzo przypadł nam do gustu i czemu odwiedzamy go co roku:

- smaczne posiłki na miejscu - tuż przy basenie jest "mokra" restauracja, w której można zjeść obiad lub zamówić pizzę (bardzo dobrą swoją drogą),

- niewielka odległość od łazienki - tu mamy blisko do tego strategicznego punktu z każdego basenu, więc oszczędzamy sobie sporo stresu - w przypadku trójki dzieci to naprawdę ważne :)

- dobra zabawa przy każdej pogodzie - są tu 4 baseny - dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, 2 baseny wyposażone są w urządzenia do hydromasażu - bicze wodne, ławki do masażu. Gdy jest nam zimno lub mocno pada, możemy się ogrzać wewnątrz, a gdy chcemy się nieco schłodzić - wypływamy na zewnątrz (jeden basen jest chłodniejszy 28 stopni).

kameralność obiektu - to dla nas wielka zaleta, bo nie lubimy wypoczywać w tłumach. W takim obłożeniu, bez kolejek naprawdę można wypocząć.

zjeżdżalnie rodzinne - duża, zewnętrzna, o długości 55m umożliwia zjazdy nawet z kilkulatkiem, bo nie jest stroma i możemy pozycją swojego ciała regulować tempo zjazdu oraz rodzinna zjeżdżalnia wewnętrzna - trzy trasy, szybkie tempo zjazdu, można zjeżdżać z kołem, samemu lub z rodzicem :)

noclegi - przy basenach są apartamenty z bardzo wygodnymi pokojami, więc polecam również kilkudniowy pobyt w obiekcie.


Jeśli lubicie takie miejsca, to bardzo wam polecam Termy Szaflary. Za bilet bez limitu zapłacimy 119 zł/ 109 ulgowy. Dzieci do 120 cm nie płacą.

Więcej informacji na stronie www.termyszaflary.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger