7/15/2014

Przez bajki w świat

Krakowską "Pracownię pod Baranami" odwiedziliśmy z naszą córeczką już po raz drugi. Wybraliśmy się na przedstawienie "Przez bajki w świat".
Tym razem nie było takich tłumów, jak ostatnio, więc mogliśmy obejrzeć spektakl w bardziej kameralnym gronie.
Przedstawienie składało się z kilku bajek - wierszy znanych polskich poetów.

Wszystkie postacie zostały odegrane przez dwóch aktorów Teatru Bigiel, którzy bardzo sprawnie i szybko przeobrażali się w poszczególnych bohaterów.
Zobaczyliśmy parę kłamczuchów - Grzesia, który uparcie twierdził, że wrzucił do skrzynki list, którego nie było oraz Srokę, która uraczyła nas całą masą nieprawdziwych historii.
Byliśmy świadkami zalotów stonogi i bociana, a także pełnego przygód snu pewnej babci, która myslała, że wraz ze swą kokoszką wzniosła się nagle w przestworza.
Była też Skarżypyta, zarozumiały królik ścigający się z żółwiem, a na koniec prawdziwy dziecięcy hit - Rzepka.
W tej bajce aktorami były również dzieci.
Wybrano 8 ochotników, któzy wcielili się w role wnuczka i różnych zwierzaków pragnących wydobyć z ziemi niesforną rzepkę.
Zresztą całe przedstawienie było bardzo interaktywne. Ze sceny co chwilę padały pytania do młodej publiczności, a czasami widownia stawała się sceną, bo między krzesełkami przemykał jeden z aktorów.
Dzieci miały mnóstwo frajdy i chętnie uczestniczyły w zabawie.
Wizyta w "Pracowni" to naprawdę bardzo przyjemne urozmaicenie popołudnia, a jednocześnie świetny pomysł na oswajanie dziecka od najmłodszych lat z teatrem.


1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger