10/31/2014

Memory dla chłopca i dziewczynki

Wieczory mamy coraz dłuższe, dlatego pomysłów na wspólne zabawy w domu nigdy za wiele.
W ruch idą klocki, książeczki, puzzle, gry, łamigłówki i inne zabawy.
Często bawimy się również w gry typu memory. Mamy kilka zestawów kartoników do tej zabawy, największy z nich przewinął się nawet już raz na naszym blogu. 
Dziś natomiast chcę wam pokazać Memory w wersji mini :)


Jeśli lubicie serie książeczek wydawnictwa Olesiejuk Mały chłopiec i Mała dziewczynka, to powinno wam się spodobać, bo ilustracje zaczerpnięte są właśnie z nich.
Pokazują różne scenki z życia, a obrazki (przynajmniej w wersji dziewczęcej) wykonane są jakby z plasteliny :)
W każdym z zestawów znajdziemy 32 kartonowe karty - 16 par (są twarde, więc raczej nic im nie grozi podczas zabawy - no chyba, że ktoś się uprze, żeby je zgiąć). Karty mają zaokrąglone rogi.


Mamy dwie wersje kart - chłopięcą i dziewczęcą i korzystamy z obu. 
Na kartach z chłopcem znajdziemy różnego rodzaju pojazdy, a na kartach z dziewczynkami - różne sytuacje i zawody (np. iluzjonista, weterynarz, lekarz, nauczyciel, bal maskowy, pielęgnacja maluszka).


Młodszym dzieciom, które nie potrafią bawić się jeszcze w tradycyjne memory można pokazywać i opisywać obrazki. Starsze - mogą same je omawiać. 


Gra w tradycyjne memory (odwracamy karty i szukamy par obrazków) jest świetną zabawą, a przy okazji ćwiczy koncentrację i pamięć wzrokową.


Karty są niewielkie (6 x 6 cm), więc bez problemu można je wszędzie ze sobą zabrać - bardzo dobrze sprawdzą się w podróży (polecam trzymanie ich w małym woreczku).


Dodatkowym atutem kart jest ich cena - kosztują ok. 10 zł :) 
Występują w 4 wersjach - 2 dla dziewczynek i 2 dla chłopców (1/2/3/4).

Wydawnictwo Olesiejuk
Do kupienia TU.


1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger