7/25/2015

Agi Bagi - nasz najlepszy towar eksportowy

Znacie Agi Bagi?
To polski serial o tematyce ekologicznej, który powoli podbija świat. 
Pomysł, wykonanie i oprawa muzyczna spodobały się do tego stopnia, że prawa do jego emisji wykupiło już ponad 40 krajów!
Agi Bagi to planeta, po jednej jej stronie mieszkają Agingi, po drugiej - Bagingi. To, co dzieje się po jednej stronie, ma wpływ na drugą - i odwrotnie. Serial zaszczepia w maluchach świadomość ekologiczną i uświadamia niezwykłe znaczenie przyrody dla naszego środowiska.
Na podstawie bajki powstały cztery książeczki o przygodach jej sympatycznych bohaterów i z tej okazji przygotowałam dla was wywiad z współtwórcą i reżyserem serialu - Tomaszem Niedźwiedziem. Skąd pomysł na stworzenie bajki o tematyce ekologicznej?
Zauważyliśmy lukę na rynku - nie ma dobrego połączenia bajki przygodowej, którą chętnie oglądają dzieci z fajnie podaną edukacją, która jest zrozumiała i akceptowalna przez rodziców. Większość filmów edukacyjnych jest nudna i nieciekawa formalnie. Postanowiliśmy tę lukę wypełnić i zrobić coś co jest kolorowe i podoba się dzieciakom, a przy okazji edukuje w ważnych kwestiach eko.
To pierwszy polski serial animowany, o którym można powiedzieć, że odniósł światowy sukces. Co jest w nim takiego unikatowego, że zainteresowało się nim aż 40 krajów?
Po prostu rynek animacji na świecie jest chłonny na nowe pomysły. Historii o dwustronnej planetce, na której mieszkają 2 plemiona pomagające sobie w dbaniu o ekosystem - jeszcze nie było - więc chyba najważniejszą cechą jest oryginalność pomysłu.
Poza ciekawą i mądrą tematyką, serial wyróżnia przepiękna, kolorowa animacja. Czy może pan coś więcej o niej opowiedzieć?
Jesteśmy fanami animacji dla dzieci, w zasadzie moglibyśmy robić tylko to :). Po prostu kochamy animację.
Na koniec pytanie o muzykę, która jest dla mnie niezwykle istotna, również (a może zwłaszcza) w projektach dla dzieci. Zdecydowanie unikamy nagrań o charakterze biesiadnym i ocierających się o stylistykę disco polo. Niestety bardzo rzadko udaje nam się trafić na prawdziwą perełkę, a taką właśnie okazała się oprawa muzyczna serialu Agi Bagi. Kto stoi za tym pomysłem i jego realizacją?
Autorem muzyki jest Łukasz Targosz - na co dzień bardzo poważny kompozytor muzyki filmowej i serialowej - tym razem w zupełnie innej roli. Cieszymy się, że muzyka z Agi Bagi tak bardzo się podoba, bardzo chcieliśmy, żeby muzyka była oryginalna, niebanalna i udało się to mam nadzieję uzyskać. Szykujemy kilka muzyczno - animacyjnych niespodzianek dla małych fanów serialu :)
Dziękuję za poświęcony czas i życzę wielu sukcesów z tym niezwykle ciekawym projektem.


Nakładem wydawnictwa Muza ukazały się 4 tytuły opowiadań o mieszkańcach planety Agi Bagi: Stos odpadków, Psotny wiatr, Nowy lasek i Owocek.
Książeczki są przeznaczone dla najmłodszych - mają niewiele tekstu, poręczny format, kartonowe kartki i zaokrąglone rogi. 


Jeśli jeszcze nie znacie tego serialu, to koniecznie nadróbcie, a już teraz posłuchajcie kawałka, który my słuchamy niemal codziennie :) - KLIK.Wydawnictwo Muza

Agi Bagi na FB


2 komentarze:

  1. Nazwę gdzieś kiedyś słyszałam, ale sama bajka jest mi zupełnie nieznana.

    OdpowiedzUsuń
  2. Szukałam.tego w De ale niestety bez skutku.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger