7/24/2015

Książeczki kontrastowe na każdą kieszeń

Książeczki kontrastowe idealnie nadają się na pierwszą lekturę dla maluchów. Niestety ich cena potrafiła skutecznie odstraszyć od zakupu wielu rodziców. Jakby nie było, to książki na kilka miesięcy, a ich ceny zwykle mieściły się w przedziale od 10 do nawet 20 zł (a kilka kartonowych kartek z obrazkami w małym formacie).
Na szczęście niedawno na rynku pojawiły się 3 serie tego typu książek w bardzo przystępnej cenie - nawet poniżej 3 zł za sztukę :)Pierwsza seria "Widzę to" jest dedykowana już 3-miesięcznym maluszkom.
Wyraźne kształty, kolory stymulują wzrok od najwcześniejszych miesięcy. 
My tą książeczką bawimy się nawet ze starszą córką - na podobnej zasadzie, co "Naciśnij mnie" Tulleta. Wymyślam polecenia do każdej ze stron, które wspólnie wykonujemy, np. lot rakietą. 
Kolejna seria to "Czarne czy białe", od 6 miesięcy. 
Są one bardzo różnorodne tematycznie - osoby, rzeczy, podróże, zwierzęta. Oprócz barw czarnej i białej znajdziemy tu też inne akcenty kolorystyczne.
Obrazki są podpisane, co jest moim zdaniem ciekawym zabiegiem, wolałabym jednak, żeby użyto tu małych (a nie samych wielkich) liter. Zwłaszcza, jeśli na końcu czytamy, że napisy inspirowane są metodą czytania globalnego Domana.


 I na koniec seria "Wiem wszystko" - dla roczniaków. Tu postawiono na kolory i przedmioty/zwierzęta/rośliny im odpowiadające. Tu również obrazki są podpisane i na szczęście - małymi literami.Książeczki każdej z tych serii liczą po 8 stron, są kartonowe, mają zaokrąglone rogi, mają lakierowaną okładkę i matowe strony, są kwadratowe, lekkie i poręczne.
Ceny 3 - 4 zł :)

Wydawnictwo Olesiejuk

3 komentarze:

  1. szukam prezentu dla maluszka ok 2,5 miesiąca, może kupię taka kontrastowa książeczkę

    OdpowiedzUsuń
  2. a ja właśnie jak synek był mały zrezygnowałam z książeczek kontrastowych, bo były bardzo drogie. Super,że pojawiła się tańsza opcja:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wow, no świetnie, że są i tańsze wersje. My sporo ich kupiliśmy i rzeczyiście sporo kosztowały.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger