8/20/2015

Niebo gwiaździste nade mną ... Czy gwiazdki fluorescencyjne rzeczywiście świecą?

O rozgwieżdżonym niebie w pokoju córek myśleliśmy już od dłuższego czasu. 
Wiedzieliśmy, że chcemy umieścić na suficie fluorescencyjne gwiazdki, ale znalezienie tych właściwych wcale nie było łatwe. Czytałam w sieci różne opinie na temat "gwiezdnych" naklejek i niestety większość nie była zachęcająca. W końcu wybraliśmy - czy właściwie?Czemu akurat gwiazdki
Bo wyznaję zasadę, że to właśnie takie detale nadają smaku dziecięcemu pokoikowi. 
Białe meble, jasna podłoga, stonowany kolor ścian ( najlepiej odcienie bieli i szarości) - to dla mnie idealna baza
Jeśli ktoś się obawia, że w takim pokoju będzie jednostajnie i mdło, to zapewniam, że nie. 
Dziecięce zabawki, książki i dodatki wypełnią pokój kolorami, a jasne tło tylko je podkreśli. Naprawdę warto postawić na dodatki i ładne detale. W dziecięcym pokoju pięknie prezentują się też drewniane, tradycyjne zabawki. 
Nie lubię pstrokatych wnętrz z nadmiarem bodźców kolorystycznych - kolorowe ściany, ciemne lub neonowe meble, a do tego góra różnokolorowych zabawek działa na mnie przytłaczająco, rozprasza i optycznie zmniejsza pomieszczenie. 
Nie lubię też szpitalnych, ascetycznych pokoi. 
Ma być pogodnie, dziecięco i przytulnie, tak, żeby nasza pociecha lubiła swój pokoik i chętnie spędzała w nim czas.
Nasza swój bardzo lubi :)

Niekiedy mniej znaczy więcej - dlatego warto postawić na delikatną bazę, która uwydatni kolory dziecięcych zabawek i gadżetów. My na jasnej podłodze mamy tęczowy dywan o intensywnych kolorach. Na ścianach natomiast pięknie prezentują się naklejki (drzewo służy nam już 2 lata, teraz dołączyły do niego gwiazdki na suficie :-) Również z RoomMates.
W zestawie jest aż 258 gwiazdek rozmieszczonych na 4 arkuszach. Są różnej wielkości od maleńkich gwiazdek i planet po naprawdę spore elementy.


Jest ich tak dużo, że bez problemu udało nam się ozdobić nimi cały sufit w pokoju dziewczynek.


W dzień elementy naszego domowego "nieba" są błękitne, a po zgaszeniu światła naprawdę ŚWIECĄ! I to nie jest to jakieś tam delikatne, blade, ledwie widoczne światło. Leżąc na podłodze w ciemnościach widać każdy, nawet najdrobniejszy element naszego nieba. 
A jak przyjemnie jest zasypiać pod rozgwieżdżonym niebem licząc gwiazdy!
Niestety nie udało mi się sfotografować tego nocnego efektu i muszę posiłkować się zdjęciem ze strony producenta - poniżej, ale mniej więcej tak to właśnie wygląda.


Po zgaszeniu światła, gwiazdki świecą przez pewien czas (ok. godziny), a potem bledną i przestają być widoczne.
Tak, jak wszystkie naklejki tej marki, również gwiazdki są wielokrotnego użytku. Możemy być spokojni, że nie zniszczą nam ściany. Naklejki najlepiej sprawdzają się na gładkich powierzchniach - przyklejone na nierównościach mogą się odklejać.

Naklejki "Rozgwieżdżone niebo" - Room Mates


A wy, czym kierujecie się urządzając pokoik dla swoich szkrabów? :)

2 komentarze:

  1. Identyczne i z tego samego sklepu mam gwiazdki tzn u syna w pokoju są :-) jak wejdziesz na mój blog w zakładce "pokój dziecka" znajdziesz post jak u nas to wyszło ;-)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. My z mężem zdecydowaliśmy się na światłowodowe oświetlenie z efektem gwieździstego nieba. Wyszło rewelacyjnie! Wszyscy są pod wrażeniem ;)
    Karolina

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger