12/09/2016

Nowości w biblioteczce przedszkolaka

Naprawdę trudno nam się oprzeć książkowym nowościom, jeśli pojawiają się takie tytuły. 
Te, które dziś wam przedstawię zadomowiły się u nas niedawno i od razu przypadły do gustu mojemu przedszkolakowi :)
Tym razem ksiażki, które dzięki rozdziałom można sobie dowolnie dawkować wieczorami i jedna z pakietem kreatywnym, na długie zimowe wieczory - ileż u nas było frajdy z tymi zwierzakami! "Wielka księga przygód. Kraina Lodu"

"Kraina lodu" była wielkim kinowym hitem i wciąć jeszcze dzieciaki za nią przepadają. Kiedy więc Egmont wydał "Wielką księgę", a w niej 2 nowe opowiadania o słynnych dwóch siostrach (+ znaną wszystkim opowieść), wiedzieliśmy, że to u nas pozycja obowiązkowa (pamiętacie ten wpis?).
Nie ma tu wprawdzie ilustracji, ale komu one są potrzebne, kiedy wszystko można sobie wyobrazić :)
Są tu 3 dość długie opowiadania, ale gwarantuję wam, że nie za długie dla fanów tej bajki.
Bardzo fajny pomysł, żeby miłośników kinowego hitu zachęcić do słowa pisanego :)
"Złota księga bajek do słuchania"

 Niech was nie zwiedzie tytuł, to nie jest sam audiobook, tylko bardzo ładnie wydana książka z płytą. Niedawno pojawiły się 2 książki w tej serii, jeden bardziej "księżniczkowy" drugi moim zdaniem bardziej zróżnicowany. W naszej wersji jest "Alicja w krainie czarów", "Aladyn", "Pinokio", "Księga dżungli", "101 dalmatyńczyków" i "Król lew". Fantastycznie czytane przez Artura Barcisia i Marię Seweryn umilają nam podróż już od kilku tygodni. Fragmenty znamy już na pamięć :)
I kolejny raz Egmont udowadnia, że kinowe hity mogą sprawdzić się w wersji książkowej.


"Basia i zwierzaki"

Nie mogło oczywiście obyć się bez Basi :) Tym razem w wersji kreatywnej z masą zwierzaków do złożenia. Bardzo proste formy i kształty, które może wyciąć sam przedszkolak, a następnie złożyć. Zwierzaki mogą posłużyć nam do różnych zabaw, w tym do domowego teatrzyku, a potem zawisnąć na choince :)Poza zwiedzakami mamy oczywiście też świąteczne opowiadanie o Basi i jej rodzinie :)


"Wielka księga Basi i Franka 2"

I nasz ostatni punkt programu, kolejna Wielka Księga o przygodach sympatycznego rodzeństwa. Pierwsza część była skierowana raczej do maluszków, tym razem Franek urósł i opowiadania z drugiej części są dłuższe i skierowane już do przedszkolaków. Znane i lubiane klimaty, ilustracje i bohaterowie zawsze się sprawdzają.

Wydawnictwo Egmont

3 komentarze:

  1. Świetne pozycje. Ja musze kupić mojej małej te książki które wcześniej polecaliście na święta dla maluszków :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam całą serię o Basi i na pewno sprezentuję te tytuły swojej chrześniaczce o tym imieniu. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. "Kraina Lodu" coś dla Tosi... :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger