12/10/2016

Książkowa gratka dla trzylatka

Dziś u nas całkiem spora gromadka książek dla 3-latków, które znalazły się w naszej biblioteczce i które zdążyliśmy dobrze już poznać. Na początek wydawnictwo Adamada i jej "Kuka Muka". Mamy 2 książki o tej krnąbrnej ale i sympatycznej dziewczynce. "Kuka Muka i skrzat Nieład" to opowieść o jej niechęci do sprzątania, a "Kuka Muka i uciekające uszy" to książka o tym, jak to niekiedy dzieciaki nie słyszą wielokrotnych nawoływańrodziców i mają "ciekawsze rzeczy" do roboty. 
Książki są niezwykle pouczające i w bardzo obrazowy sposób pokazują dzieciom, jakie zachowania są niewłaściwe. W obu opowiadaniach Kuka Muka odbierze solidną nauczkę, którą nasze pociechy zapamiętają na długo.


A może porcja wesołych piosenek? Tu polecam wam "Karuzelę z piosenkami" wraz z dołączoną płytą. Zestaw znakomicie sprawdzi się w przedszkolach i innych miejscach, w któych organizowane są zajęcia dla dzieci. Rymy łatwo wpadają w ucho a muzyka jest bardzo skoczna i przyjemna. Całość znakomicie uzupełniają fantastyczne ilustracje autorstwa dzieciaków. Piosenki są w różnych stylach muzycznych i przeprowadzajnas przez 4 pory roku. To również z pewnością będzie istotne zwłąszcza dla wychowawców przedszkoli. Na płycie znalazło się też miejsce na utwory w wersji instrumentalnej, żeby śpiewać samodzielnie.
Moja kolejna propozycja to "Turlututu. Magiczne przygody" czyli kolejna seria perypetii sympatycznego stworka autorstwa Herve Tulleta. Tej lektury nigdy za wiele. U nas wsłuchują się w nią zarówno 2- jak i 4-latka. Książki o Turlututuw jakiś magiczny sposób przyciągają je jak magnes. 
Niezmiennie polecam.
"Czas czarodziej" to dość nietypowa lektura na temat czasu. Rewelacyjne ilustracje znakomicie podkreślają znaczenie słów i to, jak na poszczególnych przedmiotach widać upływ czasu.
To jedna z najciekawszych książek o tej tematyce, jakie spotkałam.
"Przygody Felka Kartofelka" i jego przyjaciół to seria 3 książek z wierszykami dla przedszkolaków. Spodoba się nie tylko wielbicielom kotów - zabawne i wpadające w ucho, z charakterystycznymi ilustracjami kocich urwisów.


Kolejna książka z wierszowaną treścią to "A jak urosnę...". Treści skierowane do przedszkolaków i szczególnie im bliskie. 29 wierszy o bardzo różnej tematyce, święta, pory roku, rodzina, zwierzęta, marzenia. Słownictwo jest bardzo proste a zarazem obrazowe. Ilustracje wykonane przez dzieciaki na pewno zainteresują nasze pociechy, a może same postanowią wykonać własne ilustracje do poznanych tu wierszy?
Książka "Dlaczego żyrafa ma długą szyję?" to coś w rodzaju spaceru z ojcem Knabitem, który niczym najukochańszy dziadziuś opowiada nam o otaczającym świecie, zwierzętach i ich zwyczajach. Łagodna podróż wśród przepięknej przyrody zarówno rodzimej, jak i tej odległej. 
I na koniec Tupcio Chrupcio - przyjaciel maluchów z opowiadaniem "Nie lubię przegrywać".
Pouczająca bajka z morałem dla najmłodszych, tym razem na temat tego, jak radzić sobie w przypadku przegranej. Prosta historia, znani i lubiani bohaterowie, czyli wszystko jak należy :)
Książki do kupienia w różnych ksiągarniach.

1 komentarz:

  1. Czytałam Jasiowi obie części "Kuki Muki", ale jutro wybieramy się do biblioteki, więc spojrzę na inne tytuły, jakie przedstawiasz.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger