4/06/2017

Kochamy drewniane zabawki - Vilac

Na punkcie drewnianych zabawek mam przysłowiowego kota :)
W ogóle drewno jako materiał uwielbiam i wszystkie produkty z niego wykonane jakoś tak emanują ciepłem, że trudno mi się im oprzeć. Na naszym bogu bardzo często mogliście zobaczyć drewniane zabawki, wielokrotnie pokazywałam markę Janod, piękny wózek od Oloka Gruppe czy proste drewniane klocki.
Dziś chcę wam pokazać 2 pięknie wykonane zabawki marki, jakiej do tej pory nie znałam - Vilac. To tradycyjna francuska firma, która tworzy zabawki od 1911 roku z ogromną precyzją, pomysłowością i  pięknym wzornictwem.


Czemu drewno? Ponieważ nie dość, że pięknie wygląda, to jest naturalnym materiałem, a dzieci od najmłodszych lat mogą rozwijać dzięki tak pięknie wykonanym detalom swoje poczucie estetyki.
Obie zabawki - sklepik i apteczka w kuferku znakomicie sprawdzają się podczas zabaw w odgrywanie ról. 
Istnieją różne rodzaje zabaw - każdy z nich jest niezwykle ważny na różnych etapach rozwoju naszych dzieci. Około drugiego roku życia pojawia się u dziecka chęć naśladowania zachowania dorosłych - czego następstwem są właśnie zabawy w odgrywanie ról
Dzięki nim dzieci uczą się prawidłowych zachowań społecznych, usamodzielniają się i rozwijają swoją wyobraźnię.


Dzieci nie tylko odtwarzają to, co zaobserwowały, ale dzięki swojej wyobraźni dodatkowo to urozmaicają.
Zabawy te ewoluują wraz z wiekiem dziecka - inaczej będzie bawił się dwulatek, inaczej pięciolatek, ale jedni i drudzy na pewno chętnie będą bawić się w sklep czy lekarza mając takie akcesoria.
Obie zabawki nie są skierowane do konkretnej płci, również ich kolorystyka niczego nie narzuca. Mogą się nimi bawić zarówno chłopcy, jak i dziewczynki - w końcu wszyscy kupujemy w sklepie czy chodzimy do lekarza.
Walizka lekarska u nas pełni rolę gabinatu weterynaryjnego, bo córki głównie leczą tam swoje zwierzaki.


Niebieski sklepik, poza przepiękną witrną, półeczkami i szufladką ma sporą ilość kartonowych opakowań, które imitują prawdziwe towary, jest też skrzynka na owoce i warzyw, kasa oraz kartonowe torby dla klientów - słowem wszystko, czego potrzeba, żeby bawić się w sklep. 
Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby uzupełnić sklepowy asortyment własnymi zabawkami i drobiazgami - w końcu im więcej tym lepiej :)Apteczka w kuferku, nie jest tak "drewniana" jak poprzednia zabawka, bo wykonana jest głównie z kartonu - jedynie niektóre elementy są z drewna - strzykawka, telefon, termometr, buteleczka, waga i szpatułka do sprawdzania stanu gardła.


Sama apteczka jest z grubego kartonu i po jej rozłożeniu mamy gotowy gabinet - z półkami i rozkładanym łóżkiem dla "pacjentów" :) Pomysł jest naprawdę fajny, bo zabawkę można bez problemu przenosić i wszystkie elementy doskonale się w niej mieszczą. Poza drewnianymi gadżetami, jest jeszcze kartonowe zdjęcie rentgenowskie i pudełeczka.


Oba zestawy są wykonane niezwykle precyzyjnie i z zamiłowaniem do detali. doskonale sprawdzą się w roli prezentu i na pewno na długo będą służyć naszym pociechom podczas codziennych zabaw.

Do kupienia w Feedo:
Niebieski sklepik Vilac
Apteczka w kuferkuVilac

1 komentarz:

  1. cudne...podoba mi się zę sa kolorowe,bo zazwyczaj drewniane zabawki są bardzo stonowane, żeby nie powiedzieć szare i jest malutki wybór, a tu proszę - rewelacja

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger