1/30/2018

Kolejne świetne audiobooki dla przedszkolaków w naszej kolekcji

Pamiętacie wpis o naszych ulubionych audiobookach? Do tej pory cieszy się on sporą popularnością. To dla mnie znak, że podobnie, jak my, lubicie i słuchacie audiobooków. To decydowanie najlepszy sposób, żeby urozmaicić dzieciom podróż w najbardziej przyjemny i wartościowy sposób. U nas od pojawienia się audiobooków skończyło się marudzenie i zniecierpliwienie w czasie jazdy, a dziewczynki tak polubiły ich słuchanie, że każą sobie włączać płytę nawet, jak rysują czy bawią się klockami - to dla mnie znak, że taka forma obcowania z literaturą naprawdę się sprawdza!Z audiobookami jest jednak pewien problem - niełatwo znaleźć takie, które rzeczywiście wciągną dzieciaki. Dużym problemem często jest lektor, który czyta zbyt jednostajnie lub zbyt szybko, żeby dziecko mogło to zrozumieć. Dzieciom skupienie się nie przychodzi tak łatwo, jak dorosłym, dlatego podczas słuchania mogą się wyłączyć, a co za tym idzie - stracić wątek i wtedy dalsze słuchanie traci sens. 
Dlatego postanowiłam co pewien czas polecać wam audiobooki, które się u nas sprawdziły. Jak wiecie mamy dwie córy w wieku przedszkolnym, więc póki co takich audiobooków słuchamy, ale sięgamy też po pozycje dla szkolniaków (jak Dzieci z Bullerbyn czy Hanię Humorek).

Dziś chcę wam pokazać trzy płyty opowiadające o przygodach pewnego chłopca i jego siostry. Autorem książek jest Dimiter Inkiow i muszę przyznać, że udało mu się stworzyć naprawdę zabawną serię dla dzieci. Niejednokrotnie przygody tego pomysłowego rodzeństwa przyprawiają o zawrót głowy, bo jak można karmić rybki parówkami, zakładać cyrk pcheł czy smarować niemowlakowi buzię kremem przeciwzmarszczkowym mamy? Oczywiście wszystko to robią w najlepszej wierze :) Podczas słuchania tych opowiadań nawet dorosłym trudno powstrzymać uśmiech. 

Narratorem jest tu chłopiec, który mówi nam wszystko w pierwszej osobie (w odróżnieniu np. od Cioci Jadzi czy Dzieci z Bullerbyn, gdzie opowiada dziewczynka. Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, ale piszę o tym, bo wiem, że niektórym z was zależy na chłopięcych bohaterach.

Chwilami opowiadania te przywodzą mi na myśl serię o "Mikołajku", choć mają one swój własny, zabawny i dziecięcy, współczesny klimat.


Dotychczas ukazały się trzy części przygód rodzeństwa - ja znalazłam je w dobrej cenie w księgarni Nieprzeczytane.pl

1. Ja i moja siostra Klara
2. Ja, Klara i zwierzaki

Inkiow Dimiter
Wydawnictwo: Tatarak
Język książki: polski

Więcej audiobookowych inspiracji znajdziecie tu - AUDIOBOOKI


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger