2/15/2018

100 zabaw dla dzieci 3-9 lat - świetny sposób na nudę

W czasie ferii dostaję od was masę zapytań o ciekawe publikacje dla dzieci, żeby umilić im czas wolny. Pytacie o książki, zabawki i pomoce zarówno dla przedszkolaków, jak i szkolniaków, dlatego dziś pokażę wam bardzo fajne zestawy pełne zadań i łamigłówek dla dzieci w różnym wieku - od maluchów po uczniów pierwszych klas podstawówki. Zestawy można znaleźć już od 20 zł, a są naprawdę godne uwagi.Zestawy "Kapitan Nauka - 100 zabaw" składają się z książeczki, suchościeralnych kart wielokrotnego użytku i flamastra. W każdym zestawie jest aż 30 kart pełnych ciekawych i zróżnicowanych zadań i łamigłówek. 
Każdy zestaw zapakowany jest w pudełko ze sznurkiem przypominające walizeczkę. Wszystkie elementy dobrze się w nim mieszczą, a w środku nie "hula wiatr" (nie cierpię opakowań, gdzie zostaje mnóstwo wolnego, niepotrzebnego miejsca, które tylko niepotrzebnie zagracają półki). 

Dlaczego te łamigłówki są lepsze od innych?


- bo ich poziom trudności jest doskonale dostosowany do wieku dziecka, 
- bo każdy zestaw obejmuje 2 lata (np. 3-4 lata), dzięki czemu znajdziemy tu zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze zadania dla naszego dziecka
- bo z jednej strony dają poczucie satysfakcji z wykonanego zadania, a z drugiej - dają możliwość podjęcia nowych wyzwań,
- bo są bardzo dobrej jakości i wielokrotnego użytku,
- bo każdemu zestawowi towarzyszy jeden zwierzęcy (bądź inny) bohater, jako motyw przewodni
- bo zadania są ciekawe i zróżnicowane,
- bo grafika na kartach zachęca do zabawy i cieszy oko,
- bo dla każdej grupy wiekowej mamy 2 rodzaje zestawów do wyboru
- bo są atrakcyjne cenowo (od 20 zł na nieprzeczytane.pl), łatwo dostępne i produkowane w PolsceZestawy przetestowały moje córy - Eliza (3 lata i 4 msc) oraz Helenka (za miesiąc kończy 6 lat). Zabawę nimi zaczęły jakieś 4 miesiące temu i bardzo chętnie po nie sięgały. Powiem wręcz, e te karty ułatwiły mi niejeden jesienny dzień, kiedy to wirusy uziemiły nas w 4 ścianach. 

Ogromnym atutem tych kart  jest "przemycanie" nowej wiedzy w formie zabawy. Dzieci lubią wyzwania, lubią "zaliczać" kolejne poziomy, lubią się sprawdzać. Dobrze wykonane zadania dają ogromne poczucie satysfakcji, uporządkowują wiedzę i pokazują rodzicom, co ich dziecko potrafi, a co trzeba jeszcze z nim poćwiczyć. 

Zadania zostały dostosowane do zdolności percepcyjnych dzieci w danym wieku i przygotowane przez doświadczonych pedagogów. 

Zestawy dla 3- i 4-latków uczą liczyć do 5, ćwiczą orientację przestrzenną i spostrzegawczość, doskonalą kompetencje przyrodnicze i językowe, a także wspierają rozwój grafomotoryczny dziecka przygotowując je do nauki pisania.
Zestawy dla 4- i 5-latków to liczenie do 10, nowe słownictwo, klasyfikacja przedmiotów i spostrzegawczość, a także kosmiczna tematyka i wiedza o Wszechświecie, zmienność pór roku, oraz różnorodność gatunków zwierząt i roślin.

Zestawy dla 5- i 6-latków  - to z jednej strony wielkomiejska przygoda z koparką, nauka znaków drogowych, zasady bezpieczeństwa, a z drugiej piękno przyrody z lisem Fisem - rozwój wyobraźni, ciekawostki, zmienność pór roku i leśne zakamarki, a wszystko to pełne zadań na spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Zestaw dla dzieci w wieku 6-9 lat - sporo ciekawych wyzwań typu sudoku, labirynt czy braki w ciągach. Wszystko to w duecie z detektywem Motywem. Mamy tu aż 48 kart i książkę dla opiekunów i opisem sposobów wspierania koncentracji u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Zerknijcie na stronę Kapitan Nauka, gdzie czeka cała masa ciekawych publikacji - KLIK.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger