3/27/2018

Intymne życie zwierząt - książka, która cię zaskoczy

To jedna z takich książek, których po dostarczeniu przez kuriera nie wypuszczam z rąk tak długo, aż przeczytam przynajmniej połowę. Ta książka sprawi, że świat zwierząt, jaki znaliście do tej pory, zyska zupełnie inny wymiar, a widok każdego chrząszcza w lesie będzie przywoływał wam w pamięci ich sposoby i tradycje kopulacyjne :) Tak, bo w tej publikacji nie ma miejsca na wstyd - jeśli więc na samą myśl o zwierzęcym "spółkowaniu" oblewa was rumieniec - nie czytajcie dalej :)"Intymne życie zwierząt" niedawno miało swoją premierę, ale mnie zaciekawiło jeszcze w fazie zapowiedzi. Szczerze przyznaję jednak, że tego, co zobaczyłam (i przeczytałam) w środku na pewno się nie spodziewałam :) Autorka bez cienia wstydu czy zażenowania opowiada o wszystkich szczegółach życia seksualnego zwierząt. Nie dość, że co chwilę otwierałam szeroko oczy ze zdziwienia i chciałam biec do męża podzielić się nowym "przyrodniczym" odkryciem, to raz po raz wybuchałam głośnym śmiechem. Żeby nie być posądzona o szaleństwo musiałam wyjaśnić domownikom, że to skutki lektury pewnej książki i .... ani myślałam przerywać czytania. 


O czym właściwie jest książka "Intymne życie zwierząt"?O szeroko pojętych zachowaniach seksualnych różnych gatunków zwierząt. Od zalotów, czyli sztuki uwodzenia, która potrafi przybierać przeróżne formy (ekstrawaganckie, olśniewające, kreatywne, artystyczne, zapachowe, wokalne czy agresywne), po główny akt kopulacji, który również na każdym kroku zaskakuje. 

Poznajemy tu zwierzęta, które uprawiają seks tylko jeden raz w życiu, a także takie, które robią to niemal bez przerwy. Są fani seksu grupowego i tacy, którzy robią to niejako "przypadkiem". Są wyczynowcy i oszuści. Niektóre gatunki robią "to" z narażeniem życia i brutalnie, a inne - uciekają się do łapówek i przekupstwa!


Ale zwierzęcy seks i zaloty to nie jedyne ciekawostki, jakie tu znajdziemy. Sporo miejsca poświęcono również wydaniu i wychowaniu potomstwa, jako naturalnej konsekwencji "upojnych chwil" :)
W tej części również jest bardzo ciekawie - przeczytamy o zwierzęcym podziale obowiązków, zadziwiających porodach, maminsynkach, rodzinach zastępczych czy patchworkowych. 

Naprawdę, rzadko trafiam na książki z ciekawostkami, od których tak ciężko się oderwać!

Warto wspomnieć też o wydaniu książki, które jest na bardzo wysokim poziomie. Nie jest to wprawdzie wielki format, ale książka liczy ponad 140 stron i jest w twardej oprawie. Niezwykle ciekawą treść wzbogacają świetne i bardzo zabawne ilustracje Anke Kuhl.


Książka napisana jest bardzo dowcipnie, a jednocześnie mądrze i wyczerpująco - stanowi cenne źródło wiedzy na temat zwierzęcej seksualności zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Wydawnictwo poleca tę książkę dzieciom od lat 8. Czy to odpowiednia granica? Sami zdecydujcie, jaki wiek będzie odpowiedni do tak otwartej i dosłownej rozmowy na tematy związane z seksem, narządami płciowymi dla waszych pociech.

Intymne życie zwierząt
Katharina von der Gathen / Anke Kuhl
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger