3/27/2018

Nowa wersja słynnego Szczeniaczka Uczniaczka - czym różni się od poprzedniej?

Naprawdę mało kto nie zna tej zabawki. Mięciutki pluszak, który dodatkowo ma interaktywne funkcje, mówi, śpiewa i uwielbia się przytulać. Ostatnio stary dobry Szczeniaczek Uczniaczek zmienił nieco swoje oblicze :) Co się zmieniło? Przeczytajcie!
Chociaż nie jestem fanką zabawek dźwiękowych, to trudno nie zgodzić się z faktem, że dzieci bardzo lubią tę zabawkę. Jest miła w dotyku, kolorowa i raczy maluchy różnymi piosenkami i wypowiedziami, a przede wszystkim - dziecko SAMO może je uruchamiać, kiedy tylko zechce.
Zabawka ma dość spory zasób słów, których uczy maluchy, bo ponad 100 (części ciała, kolory, nazwy, litery), a dziecko poznaje je naciskając łapki, stopę, serce czy ucho.


Czym najnowsza wersja zabawki różni się od poprzednika? 

Przede wszystkim zmienił się wygląd pieska. Mamy tu nieco inną kolorystykę - łapki, stópki, ubranka). Wydaje mi się, że nowy pluszak jest też nieco milszy w dotyku. Sporą zmianą jest serduszko, które świeci na różne kolory - w zależności od tego, o jakim śpiewa lub mówi  szczeniaczek. Ta funkcja ma pomóc dziecku szybciej zapamiętać kolory.
W nowej wersji są też inne piosenki oraz wypowiedzi - np. "Pieski małe dwa", która jest aktualnie ulubioną piosenką naszego malucha.
Są też zadania interaktywne - pytania w stylu: "Gdzie jest moja ręka?" Nadal mamy tu 3 poziomy nauki, które możemy zmieniać w zależności od potrzeb poprzez naciśnięcie łapki.

  • Poziom 1 - Odkrywanie - Dziecko naciska łapki, stópkę, serce lub uszko Szczeniaczka i słucha pierwszych słów, kolorów, alfabetu, nazw części ciała i nie tylko 
  • Poziom 2 - Zachęcanie - Na tym poziomie radosne wypowiedzi nagradzają dzieci i zachęcają je do wspólnego liczenia, znajdowania kolorów i pokazywania części ciała 
  • Poziom 3 - Naśladowanie - Wypowiedzi i piosenki do wspólnego śpiewania ze Szczeniaczkiem zachęcają do zabawy z wyobraźnią i odgrywania ról, co pomaga rozbudować
*zdjęcia z materiałów prasowych marki FP

W sumie jest tu aż 75 różnych piosenek i wypowiedzi, więc sporo nowych wrażeń dźwiękowych dla naszych maluchów. Dla mnie dużą zaletą jest to, że dźwięki wydawane przez zabawkę są miłe dla ucha, nie drażnią, jak w wielu zabawkach tego typu (jestem na to szczególnie wrażliwa).
Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.

Więcej o marce Fisher-Price® można znaleźć na stronie www oraz w serwisach Facebook i YouTube:

www.fisher-price.com/pl
https://www.youtube.com/user/fisherpricebrand
https://www.facebook.com/FisherPricePolska


3 komentarze:

  1. Niby fajna zabawka ale u nas się nie sprawdziła. Kasa wyrzucona w błoto bo córka w ogóle się nie interesuje pluszakami, woli klocki i książkeczki

    OdpowiedzUsuń
  2. Nosek nie ma przycisku dodatkowo w kòłko powtarzane te samy frazy, opis bardzo zachecajacy jednak w praktyce wyglada to inaczej aczkolwiek zabawka ok.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger