5/14/2018

Cudowne nowości książkowe pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Dziś mam dla was kolejną porcję perełek, jakie ukazały się, bądź ukażą na dniach pod patronatem bloga Maluszkowe Inspiracje. Przepiękne puzzle (mogą być świetnym prezentem na Dzień Dziecka), słynna francuska seria książek w końcu wydana u nas i druga część pełnej ciepła opowieści o przyjaźni.
Trojaczki / Wydawnictwo JUPI


Zacznę od kultowej, francuskiej serii, którą wielu  was zna zapewne z animowanego serialu dla dzieci - słynne "Trojaczki" ukażą się w wersji książkowej już 23.05!

Nicole Lambert, autorka humorystycznych komiksów, jest bardzo cenioną we Francji obserwatorką dzieci. Trojaczki powstały w 1983 roku i stały się częścią dzieciństwa już trzech pokoleń Francuzów dzięki historyjkom ukazującym się w czasopismach i książkach, zabawkom i kreskówkom.1, 2, 3 ... Trojaczki"Mniam, mniam""Paryż oczami dzieci"
To chyba najładniejsze puzzle, jakie znam - ilustrowane przez dwóch, najwybitniejszych polskich ilustratorów - Roberta Romanowicza i Macieja Szymanowicza. Ja jestem zakochana w tej grafice choć jeszcze nie widziałam ich "na żywo" :)


Kapitan Nauka. Puzzle układam i opowiadam. Sąsiedzi3+ (24 elementy + plakat XXL)
Ilustrator: Robert Romanowicz

Opis wydawcy:

Puzzle układam i opowiadam Sąsiedzi – duże, 24-elementowe układanki dla dzieci już od 3 lat. Zabawa z puzzlami to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i umiejętności wypowiadania się na temat oglądanych ilustracji. Dziecko dopasowując duże elementy kształtuje spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i sprawność dłoni. Po ułożeniu, dziecko jest właścicielem, pięknego, wieloelementowego obrazka opowiadającego o życiu sympatycznych mieszkańców kamienicy.
W trakcie układania elementów dziecko może opowiadać ciekawe historie dotyczące życia mieszkańców kamienicy. Może nadać im imiona, stworzyć bajkę. Historia może być tak długa, jak puzzle, które po złożeniu maja prawie metr!W zestawie dziecko znajdzie także plakat XXL z piękną grafiką Roberta Romanowicza, którą można zawiesić w pokoju.

Kapitan Nauka. Puzzle układam i opowiadam. Spadochroniarze3+ (24 elementy + plakat XXL)
Ilustrator: Maciej Szymanowicz


Opis wydawcy:

Puzzle układam i opowiadam Spadochroniarze to duże 24 elementowe układanki dla trzylatków. Pomagają rozwijać wyobraźnię przestrzenną i kształtować umiejętność wypowiadania się o ilustracjach podczas układania. W trakcie zabawy dziecko trenuje sprawność palców i dłoni. To także doskonały trening spostrzegawczości.
Dziecko układając puzzle może opowiadać historie o locie spadochroniarzy i odpowiadać na pytania: kto poleciał pierwszy, kto jest wyżej a kto niżej? Każdy spadochroniarz może mieć imię i swoją historię. Historia może mieć 24 wątki – tyle, ile elementów mają te wyjątkowe puzzle!
Zestaw zawiera plakat XXL z niezwykłą grafiką Macieja Szymanowicza, którą można powiesić w pokoju dziecka.


Druga część przeuroczej historii o jeżyku i zajączku, bardzo przez nas wyczekiwany tytuł - premiera 23.05.

Przyjaciele na zawsze / Wydawnictwo Debit


Opis wydawcy:

Jeżyk i zajączek są najlepszymi przyjaciółmi w lesie. Zawsze i wszędzie można ich spotkać razem. Wszystkie zwierzęta w lesie i na łące marzą o tym, żeby też mieć prawdziwego przyjaciela. Takiego na zawsze!
Ale pewnego dnia zajączek zaczyna bawić się z wiewiórką i zapomina o całym świecie. Bo wiewiórka potrafi tak wysoko skakać i ma takie piękne gładkie futerko, i wymyśla nowe zabawy…


Te i inne piękne książki do kupienia w księgarni Nieprzeczytane.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger