8/16/2018

Nowości wydawnicze pod naszym patronatem, czyli na co warto zwrócić uwagę w księgarni

Niebawem na księgarnianych półkach pojawi się masa perełek wydawniczych. Mam przyjemność patronować kilkunastu z nich. Już teraz uchylam rąbka tajemnicy tych najwcześniejszych, ale zapewniam was, że to nie wszystko i jesienią szykuje się kolejna porcja fantastycznych książek i gier z naszym logo na okładce :)


„Biały jak śnieg i czarny jak węgiel”


Tekst: Hilli Rand
Ilustracje: Catherine ZaripOpis wydawcy:

Dwa koty, Amadeusz i Ludwik, otrzymują odpowiedzialne zadanie – mają pilnować domu pod nieobecność właścicieli. Zajmują zatem swoje miejsca – Amadeusz na lewym słupie przy bramie, a Ludwik na prawym, i rozpoczynają wartę. Codziennie, gdy zegar wybija kolejne godziny, przed ich domem dzieją się ciekawe i ważne rzeczy.
Pełna humoru i wartkiej akcji zabawa z czasem.
Książka wydana w ramach projektu „Nasza Mała Biblioteka”, dofinansowanego przez Komisję Europejską w programie Kreatywna Europa Kultura.

Książkę znajdziecie tu - KLIK
"Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku"


Tekst: Joanna Krzyżanek
Ilustracje: Zenon Wiewiurka


Opis wydawcy:

Trzecia część kulinarnych przygód Ignasia Ziółki.
Ignaś Ziółko i jego pies Kminek otwierają Bardzo Smaczną Księgę i przenoszą się do warzywniaka. Przeżywają w nim przygodę, która pachnie jak koperek, smakuje jak marchewka i jest miękka jak papka z zielonego groszku. Przez kilka dni przygotowują kolorowe i zdrowe potrawy. Próbują znaleźć odpowiedzi na warzywne pytania: Dlaczego należy jeść cebulę? Czy od marchewki zęby stają się marchewkowe? Czy brukselka ma coś wspólnego z Brukselą? I czy ogórki lubią być zamknięte w słojach z czosnkiem i chrzanem?
Zabawna opowiastka, kulinarne porady i ciekawostki, na końcu książki przepisy i miejsce na wpisanie własnych.
Książkę znajdziecie tu - KLIK
"Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo"


Tekst: Diana Amft
Ilustracje: Martina Matos


Opis wydawcy:

Cudowna historia o przygodzie, jaką jest posiadanie rodzeństwa.
Pajączek Kędziorek będzie miał rodzeństwo! Cóż to za ekscytujące doświadczenie. Ciekawe, jak to jest z takim maluszkiem w domu? Czy już coś potrafi? Razem z przyjaciółmi pajączek Kędziorek rusza w drogę, by w rodzinach innych leśnych zwierząt znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.
Książkę znajdziecie tu - KLIK
"Trojaczki w szkole"


Tekst i ilustracje: Nicole Lambert

Opis wydawcy:

Trojaczki rzucają petardę, gdy fotograf robi zdjęcie klasowe. Na lekcjach myślą o niebieskich migdałach, bujając w obłokach. „Wcale nieprawda! Bujam się tylko na krześle!”. Zastanawiają się nad wieloma sprawami. Dlaczego to nauczycielki w szkole zarabiają, skoro pracują dzieci? Dlaczego do szkoły trzeba nosić tyle przyborów?
To książka dla uczniów i dla tych dorosłych, którzy nie zapomnieli zapachu tornistra, szelestu liści kasztanów w drodze do szkoły i odgłosu kulek na szkolnym podwórku.
Książkę znajdziecie tu - KLIK
Miło mi również poinformować, że we wrześniu Wydawnictwo Galeria Książki we współpracy z Instytutem Francuskim organizuje wystawę prac związanych z zabawnym rodzeństwem pt. „35 lat Trojaczków”. Wystawa to 35 grafik na każdy rok od powstania komiksu.

Co więcej, w związku z wystawą oraz premierą kolejnego tomu „Trojaczki. To już przesada!” Kraków odwiedzi autorka książeczek Nicole Lambert. Oprócz oficjalnego otwarcia wystawy 19 września odbędą się spotkania i warsztaty autorki z dziećmi i prasą.

Plan wydarzeń:

  • 19.09 - 20.10 Wystawa "35 lat Trojaczków" w Instytucie Francuskim w Krakowie, ul. Stolarska 15
  • 19.09 – 18:00 Wieczór paryski. Premiera kolejnego tomu „ Trojaczki. To już przesada!” z udziałem autorki Nicole Lambert w księgarni DeRevolucjonibus
  • 20.09 – 18:00 Wernisaż wystawy z udziałem autorki Nicole Lambert w Instytucie Francuskim
  • 22.09 – 12:00 Warsztaty rysunku z autorką w Księgarni Globus
"100 angielskich słówek - Mój Dom"


Pięknie ilustrowany słowniczek angielsko - polski

Opis wydawcy:

Czy brother to brat? Gdzie jest grandma i kogo trzyma za rękę? Który owoc lubisz bardziej – watermelon czy apple? 100 angielskich słówek Mój dom to wyjątkowy słowniczek obrazkowy dla najmłodszych! Książeczki uczą nazywania po angielsku przedmiotów z najbliższego otoczenia. Piękne ilustracje z polskimi i angielskimi podpisami zachwycą maluchy i pozwolą zapoznać się z pierwszymi angielskimi słówkami związanych z domem. Nazywajcie przedmioty w domu, rozmawiajcie o rodzinie po angielsku! Wracajcie do książeczki, żeby powtarzać nowo poznane słowa. Kolorowe rozkładówki obrazują pierwsze angielskie słówka w kategoriach: Dom i pomieszczenia w domu, rodzina, zabawki i owoce. Podział na kategorie tematyczne porządkuje wiedzę i pomaga w zapamiętaniu nowo poznanych słów. Zabawa z książeczką to doskonały pretekst do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem, a także mądrej rozmowy po angielsku.
Realistyczne rysunki, ciekawe tematy z najbliższego otoczenia to gwarancja zabawy na długi czas.
Poręczny przyjazny format pasuje nawet do małej rączki dziecka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas. Czytelna czcionka i wyraźne podpisy zwierząt zainteresują maluchy, a starszym dzieciom pozwolą na pierwsze próby czytania.
Książkę znajdziecie tu - KLIK

"100 pierwszych słówek malucha. Na spacerze"


Pięknie ilustrowany słowniczek i pierwszy przewodnik po świecie dla malucha. 

Opis wydawcy:

Gdzie w mieście można spotkać jeża i wiewiórkę? Jak trzeba ubrać się zimą, a jak latem? Gdzie jest statek, a gdzie leżak? 100 pierwszych słówek na spacerze to wyjątkowe kompendium wiedzy
każdego malucha! Książeczki uczą nazywania przedmiotów z najbliższego otoczenia i wspomagają rozwój mowy u dzieci już od 1 roku życia. Piękne ilustracje zainteresują dziecko fascynującym światem, a także ułatwią zapamiętywanie słów. Nazywajcie zwierzęta będąc na wycieczce w zoo, znajdźcie wiewiórkę w pobliskim parku! Wracajcie do książeczki, żeby wspominać spacery z dzieckiem i powtarzać nowo poznane słowa. Kolorowe rozkładówki prezentują miejsca, które można odwiedzić podczas spaceru: plac zabaw, zoo, łąkę czy pobliski park. Każdy maluch znajdzie
tam coś ze swojej okolicy. Podział na kategorie tematyczne porządkuje wiedzę i pomaga w zapamiętaniu nowo poznanych słów. Zabawa z książeczką to doskonały pretekst do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem a także mądrej rozmowy. Realistyczne rysunki umożliwiają rozpoznawanie elementów z otoczenia dziecka, a w przyszłości ułatwią naukę czytania. Poręczny przyjazny format pasuje nawet do małej rączki dziecka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas. Czytelna czcionka i wyraźne podpisy zwierząt zainteresują maluchy,
a starszym dzieciom pozwolą na pierwsze próby czytania.
Książkę znajdziecie tu - KLIK 
„Przedszkolak w świecie liter. Czytanie wrażeniowe"


Tekst: Małgorzata Swędrowska

Opis wydawcy:

To książka, która prowadzi nauczycieli przedszkoli przez wszystkie zasady czytania wrażeniowego, a także wskazuje na ciekawe zabawy i podaje gotowe scenariusze.
Czytanie wrażeniowe – to innowacyjna metoda zapoznania dzieci z tekstem literackim
To wyjątkowa publikacja, która w sposób zrozumiały i przystępny wprowadza nauczycieli w zasady czytania wrażeniowego – jednego ze sposobów atrakcyjnego zapoznania dzieci z tekstami literackimi.
Na czym polega czytanie wrażeniowe? To zbudowanie takiego klimatu literackiego, by słowo drukowane przeplatało się z zabawą, ruchem i niespodziankami poznawczymi. Dzieci słuchają wiersza lub opowiadania i są aktywnymi współtwórcami wypowiadanych przez nauczyciela zdań historii. Dopowiadają słowa, wykonują określone gesty, wyrażają emocje swoją mimiką. Dowiesz się jak sprawić, aby czytanie i słuchanie było dla dzieci prawdziwym przeżyciem, zabawą i refleksją. Korzystaj ze szczegółowych wskazówek zawartych w książce, jak przygotować sesję grupowego
czytania w taki sposób, by każde dziecko z osobna potrafiło odpowiednio długo skoncentrować się na danym tekście literackim, a po jego wysłuchaniu umiało opowiedzieć o swoich wrażeniach i o przedstawionych w tekście zagadnieniach, przesłaniach czy nawet metaforach.

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów:

- Wybór książki do grupowego czytania
- Nawiązanie bliskich relacji z dziećmi
- Przemyślany wystrój sali
- Nauczyciel w akcji
- Czytanie wrażeniowe

Inspiruj dzieci do pracy dzięki gotowym scenariuszom zajęć wykorzystujących zasady czytania
wrażeniowego. Scenariusze pogrupowane są wiekowo:

- Scenariusze dla 3-latków
- Scenariusze dla 4-latków
- Scenariusze dla 5-latków
- Scenariusze dla 6-latków

Książkę znajdziecie tu - KLIK"Przedszkolak w świecie emocji. Rozwój emocjonalny"


Autor: Monika Sobkowiak

Opis wydawcy:
Książka jest wsparciem w pracy nauczyciela przedszkolnego, pozwala zrozumieć zachowania, uczucia i emocje dzieci, daje wyraźne wskazówki jak postępować i stymulować rozwój.
Rozwój emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym (od około 2,5 do 6,5 lat) to jeden z głównych zakresów działalności pedagogicznej i wychowawczej realizowanej przez placówki edukacyjne. Wiek przedszkolny to ważny czas dla rozwoju społeczno - emocjonalnego dziecka. Tak, jak w przypadku norm rozwojowych dotyczących sprawności fizycznej czy kompetencji poznawczych dziecka, w przypadku rozwoju emocjonalnego również istnieją ramy określające możliwości przedszkolaków.
Książka stanowi wsparcie w pracy nauczyciela przedszkola. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat rozwoju emocjonalnego przedszkolaków, praktycznych wskazówek do pracy w obszarze edukacji emocjonalnej podopiecznych.
To skarbnica skutecznych i sprawdzonych sposobów: jak postępować i stymulować rozwój emocjonalny dzieci oraz jak radzić sobie z wieloma emocjami.

Książka składa się z następujących rozdziałów oraz przykładowych zabaw dla przedszkolaków:

- Emocje dziecka w świetle Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego
- Co wpływa na rozwój emocjonalny dziecka?
- Jak przebiega rozwój emocjonalny dziecka?
- Emocje – wiedza w pigułce
- Jak stymulować rozwój emocjonalny dziecka?
- Lęk adaptacyjny – triki, by uniknąć paniki
- Dziecko pewne siebie, czyli jak wspierać dziecko nieśmiałe lub wycofane
- Sposób na przedszkolne problemy wychowawcze
- Zabawy stymulujące rozwój emocjonalny

Książkę znajdziecie tu - KLIK"Znajdź różnicę! Zwierzaki"


Odkryj, czym różnią się sympatyczne zwierzaki na obrazkach!

To nowa seria wyjątkowych książeczek Kapitana Nauki dla trzylatków. Każda para rysunków różni się trzema szczegółami – pierwszą różnicę dostrzeżesz bez
trudu, druga wymaga większego skupienia, a trzecia to zadanie tylko dla prawdziwych
bystrzaków!

Opis wydawcy:
Książeczka Znajdź różnicę Zwierzaki to zbiór zabawnych ilustracji przedstawiających
śmieszne zwierzaki: Kto potrafi nazwać wszystkie? Ale czy łoś na pewno jest niebieski?
Przed nami 20 stron fascynującej zabawy!
Wyszukiwanie różnic na ilustracjach to świetny sposób na ćwiczenie refleksu i bystrego oka. Emocjonująca rozrywka będzie doskonałym pretekstem do rozmowy o zwierzętach i gatunkach, a zabawne rysunki zainspirują do tworzenia własnych historii o zwierzakach i zachęcą do ich rozpoznawania. Wybierzcie ulubionego zwierzaka i sprawdźcie, jak wygląda w rzeczywistości!
Poręczny format pasuje do małej rączki trzylatka, a trwała tektura pozwoli cieszyć
się książeczką przez długi czas.

Książkę znajdziecie tu - KLIK


"Znajdź różnicę! Na podwórku"


Sprawdź swoją spostrzegawczość i znajdź różnice na obrazkach z zabawami podwórkowymi

Opis wydawcy:

Książeczka Znajdź różnicę Na podwórku to zbiór ciekawych, wieloelementowych ilustracji ze znanymi dzieciom zabawami podwórkowymi, które zainspirują najmłodszych, a dorosłym przypomną rozrywki z dzieciństwa. Przed nami 20 stron fascynującej zabawy – berek, klasy to tylko niektóre z podwórkowych gier, w które grały kolejne pokolenia. Opowiadaj o zabawach i znajdź 3 różnice na obrazkach!
Wyszukiwanie różnic na ilustracjach to doskonały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości i refleksu (kto pierwszy znajdzie różnicę) i gwarancja doskonałej zabawy. Piękne rysunki zainspirują do tworzenia własnych historii o bohaterach i zachęcą do zabawy na podwórku. Poręczny format pasuje do małej rączki trzylatka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas.

Książkę znajdziecie tu - KLIK 


"Znajdź różnicę! Baśnie"


Podejmij wyzwanie znajdź różnice na obrazkach z wyjątkowymi bohaterami baśni!

Opis wydawcy:

Pięknie ilustrowana książeczka "Znajdź różnicę. Baśnie" zabierze najmłodszych do
zaczarowanego świata pełnego magicznych istot. Czarownica, jednorożec, księżniczka czy syrena to tylko niektóre z 10 pięknych postaci, jakie pozna mały podróżnik w krainie baśni! Niezwykli bohaterowie wywołają uśmiech na twarzach, ale też skłonią do refleksji: czy księżniczka może nosić okulary? Czy czarownice są sympatyczne? W baśniowym świecie nic nie jest takie, jak się wydaje!

Książkę znajdziecie tu - KLIK
"Zuzia nad morzem"


Tekst: Potyra Anna
Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Opis wydawcy:

Sądzicie, że dobre wróżki nie istnieją? Poznajcie serię książek o przygodach Zuzi! Z pewnością zmienicie zdanie! Nadeszły wymarzone wakacje i wyjazd nad morze, którego Zuzia od dawna nie mogła się doczekać, skrupulatnie odliczając dni do „wsierpnia”. Lecz cóż to? Radosną zabawę i beztroski humor mieszkańców pensjonatu „Mewa” z uporem psuje niejaki Bronisław Gburek, ponury jak listopadowa noc staruszek. Nie pomogą figle Hultaja ani wesołe oczka misia Fredzia – pan Gburek pozostaje nieugięty. Zrozpaczona Zuzia wzywa na pomoc swoje czarodziejskie przyjaciółki: Ostróżkę, Wierciuszkę, Pietruszkę i Łakomczuszkę. Czy moc maleńkich wróżek wystarczy, by przywrócić panu Gburkowi dziecięcą radość? Co tak naprawdę przywiezie Zuzia z wakacji nad morzem?

Książkę znajdziecie tu - KLIK"Jak schować Lwa w szkole"


Autor: Helen Stephens

Opis wydawcy:

Drugi tom serii tłumaczonej na 18 języków, obsypanej międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami.
Ciepła, zabawna historia o kolejnej przygodzie zupełnie wyjątkowej pary przyjaciół.
Lwom nie wolno chodzić do szkoły. Ale Lew Malwinki nie chce się z nią rozstawać. Wciąż wkrada się za nią do szkoły, a nawet dołącza jako pasażer na gapę do szkolnej wycieczki do muzeum.
I tu zaczynają się niespodziewane przygody…

Książkę znajdziecie tu - KLIK"Miś Tuliś idzie do przedszkola"


Autor: David Melling

Drugi tom kultowej serii o lubiącym się przytulać misiu, którego kochają dzieci w 30 krajach.
Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej historii o Misiu Tulisiu każde dziecko przekona się – jak Miś Tuliś – jak fajnie jest w przedszkolu.
To wielki dzień dla Misia Tulisia – jego pierwszy dzień w przedszkolu. A w przedszkolu jest mnóstwo do robienia. I mnóstwo… do przytulenia!

Książkę znajdziecie tu - KLIK


Koniecznie dajcie znać, która książka najbardziej was zainteresowała :)

3 komentarze:

  1. Podobają mi się te książeczki "znajdź różnice", bo lubię takie zabawy z córką. Wpadła mi też w oko ta o Misiu Tulisiu i zastanawiam się czy może byc ona pomocna w oswajaniu przedszkola ? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Znam te książki:D jedne z lepszych jakie czytałam

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger