9/25/2018

Świętokrzyska Polana - obiekt przyjazny rodzinom z dziećmi

Miesiąc temu odwiedziliśmy z rodziną pewne wyjątkowe miejsce. Takie, w którym znajdziecie wszystko, co potrzebne do udanego wypoczynku. W dodatku cały obiekt jest przygotowany tak, by odpowiadał potrzebom podróżującej rodziny. Są tu zarówno noclegi i posiłki, jak i szereg atrakcji, które zrobią wrażenie na małych podróżnikach. Ale po kolei :)Świętokrzyska Polana - co to jest i gdzie leży?


To kompleksowy obiekt położony w bliskim sąsiedztwie Kielc (zaledwie kilka kilometrów od nich), a jednocześnie w miejscu niezwykle kameralnym. Otoczenie Suchedniowsko - Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego, przepiękne zielone tereny, las i przyroda na wyciągnięcie ręki -  sprawiają, że można się tu całkowicie wyłączyć i zregenerować całą rodziną. Pewnie nie tylko my mamy niekiedy ochotę na taki reset. 
Świętokrzyska Polana to ośrodek wypoczynkowy z możliwością skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych, ale także radosna Kraina Zabawy, niezwykła Oceanika czy Park Miniatur skupiający okoliczne budowle.

To jedno z takich miejsc, w którym po przekroczeniu bramy czujesz, że dobrze trafiłeś. W tym przypadku przez cały kilkudniowy pobyt czułam się jak na skrzyżowaniu rodzinnej kolonii i intensywnego życia w akademiku. Kolonii, bo mamy tu wszystko, czego nam potrzeba (noclegi, posiłki, basen, place zabaw, atrakcje w Krainie Zabawy), codziennie obowiązuje nowy plan dnia i jemu dedykowane atrakcje. A akademik, bo miejsce to bardzo sprzyja integracji, nawiązywaniu nowych znajomości. Każdy domek to kilka apartamentów z łazienkami, wspólna kuchnia i taras. Wieczorami często goście organizowali jakieś wieczorki zapoznawcze i wspólnie imprezowali. 

Ośrodek jest doskonale przygotowany pod względem rehabilitacyjno - leczniczym. Podczas naszego pobytu były tu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i ich rodzice bardzo chwalili sobie taką formę wypoczynku w połączeniu z kuracją. 


O dobrą jakość wykonywanych tu zabiegów dba sztab specjalistów. Profesjonalnie wyposażone sale (np. bieżnia Alter G, ReoAmbulator, SpaceCurl), różnorodne "wspomagacze" tradycyjnych zabiegów, jak hipoterapia. Można tu leczyć różne dysfunkcje narządów ruchu, bóle kręgosłupa i stawów, a także stany po kontuzjach i urazach - a to jedynie kropla w morzu możliwości tutejszego ośrodka.
Przy pomocy odpowiednich zabiegów rehabilitacyjno-relaksujących ośrodek zapewnia terapię pod nadzorem lekarza prowadzącego.
Mamy tu więc doskonałe miejsce, żeby z jednej strony zadbać o rozwój i zdrowie naszych pociech, a z drugiej zapewnić im ciekawą rozrywkę i miło wspólnie spędzić czas w urokliwym miejscu.Pokoje:


Pokoje w domkach są z łazienkami. Są urządzone skromnie, ale wszystko jest czyste i świeże. Powierzchnia naszego pokoju była stosunkowo niewielka jak na potrzeby 5-rodziny, ale udało nam się pomieścić :) Zresztą, u nas zawsze jest tak, że pokój hotelowy służy nam jedynie do spania, bo cały dzień spędzamy na innych atrakcjach.
Warto wspomnieć, że łazienka przystosowana jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne.
Kuchnia w domku jest wspólna dla danego piętra i ogólnodostępna. Są w niej naczynia i sztućce.


Infrastruktura


Na zewnątrz znajduje się wiata, pod którą organizowane były różne imprezy integracyjne dla całych rodzin. 
W budynku ośrodka znajduje się również basen i jakuzzi. Codziennie serwowane są smaczne i różnorodne posiłki w formie bufetu. Podróżując z dziećmi bardzo doceniam tę formę posiłków, bo jak wiadomo, każdy maluch ma swoje własne preferencje żywieniowe, a nie jesteśmy zwolennikami wyrzucania jedzenia - tu możemy więc wziąć tyle, ile chcemy i sami decydujemy, co to będzie.Plac zabaw z ciekawymi i bezpiecznymi sprzętami.


Wybieg, na którym można poobserwować konie.


Miłośnicy sportów zespołowych mają do dyspozycji boisko.


Atrakcje dla dzieci poza terenem ośrodkaOceanika


Zacznę od Oceaniki, bo to miejsce zrobiło na mnie największe wrażenie. Zresztą patrząc na miny pozostałych członków mojej rodziny widziałam, że nie tylko na mnie :)
W jednym miejscu (niesamowicie klimatycznym) znajdziecie tu zwierzęta i rośliny z wód całego świata podzielone wg. kryterium występowania. Oceanikę można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem (zwiedzanie trwa około 60 minut), co jest naprawdę dobrym rozwiązaniem - w przeciwnym razie wizyta tam byłaby czymś w rodzaju podziwiania dużego akwarium. Przewodnik opowiada o tym, co widzimy, dzieli się z nami ciekawostkami, anegdotami - słowem nie pozwala ani na chwilę się nudzić. Polecam wizytę w ciągu tygodnia, żeby móc zwiedzać w bardziej kameralnym gronie.  
Oglądanie zwierząt na co dzień niedostępnych robi ogromne wrażenie. Mają tu warunki zbliżone do tych, jakie występują w ich naturalnym środowisku.
Dodatkową atrakcją jest wystawa "Potwory z głębin", która przybliża nam stworzenia, jakich nie mielibyśmy nigdy szansy zobaczyć na żywo. Makiety tych zwierząt zadziwiają zwiedzających, a jeszcze bardziej szczegóły na ich temat. 

Park Miniatur Świętokrzysko


Parki miniatur rosną jak grzyby po deszczu. Ten jest dość nietypowy, bo skupia same budowle Ziemi Świętokrzyskiej. Nie jest wielki, zajmuje 2,4 m2 i mieści 20 obiektów regionu wykonanych w skali 1:20. Warto zwrócić uwagę na rozmieszczenie budynków na tym terenie - obszar swoim kształtem przypomina województwo świętokrzyskie, a budynki są w tych miejscach, w jakich są naprawdę. 
Są tu zarówno budowle mieszkalne czy obiekty sakralne, jak i obiekty przemysłowe. Park zwiedza się z e-przewodnikiem, który automatycznie dostosowuje informacje do obiektu, przy którym się znajdujemy. Treść zwiedzania jest w 3 wersjach - dla dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz w 4 różnych językach (polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim).


Brzozowa Zagroda


Miłośnicy zwierząt na pewno ucieszy możliwość odwiedzenia ich również tutaj. Zwierzaki zgromadzone są w niewielkim brzozowym lasku - są tu króliki, świnki wietnamskie, owce miniaturki i pawie. Można tu też zakupić karmę i nakarmić zwierzęta. 


Kraina Zabawy - dmuchańce


Strefa dmuchańców jest tu naprawdę spora. Kilka ogromnych atrakcji czeka tu na dzieci w każdym wieku. Tematycznie są utrzymane w scenerii podwodnego świata - wielki statek, delfin, kule, karuzela z ośmiornicą na długo zajmą niejednego malucha.


Park linowy


Dwie trasy o różnym stopniu trudności - jedna już dla 4-latków, może być pokonywana przy wsparciu rodziców, na wysokości ich wzroku. Starsze dzieci i młodzież mogą zdecydować się na trasę trudniejszą - górną.


Inne atrakcje


Kule wodne, eurobanji, łódeczki - dzieci mają tu naprawdę w czym wybierać. Na terenie obiektu są również miejsca, gdzie można odpocząć, coś przekąsić, udać się na lody czy kawę.
Reasumując...


Świętokrzyska Polana to obiekt prawdziwie kompleksowy - wszystko jest w zasięgu ręki. Sami zobaczcie na planie, jak pomysłowo jest zaaranżowana. Szczególnie polecam to miejsce na wszelkie turnusy rehabilitacyjne, bo jest doskonale do tego przygotowane. Ale sprawdzi się również jako miejsce na rodzinny wypoczynek. Nam bardzo się tu podobało i bawiliśmy się lepiej, niż w niejednym 4-gwiazdkowym hotelu. 


Okolica - Zagnańsk - Dąb Bartek


Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wybrali się na jakąś wycieczkę krajoznawczą. Okolica bardzo zachęca do pieszych wędrówek, a jest tu naprawdę co odkrywać. Dąb Bartek znajduje się kilka minut jazdy samochodem od ośrodka. Ten niezwykły pomnik przyrody naprawdę robi wrażenie i jeśli tylko będziecie w pobliżu, koniecznie je odwiedźcie z dziećmi. Więcej informacji o Świętokrzyskiej Polanie znajdziecie na stronie internetowej obiektu.

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger