10/14/2018

Nowości i zapowiedzi wydawnicze pod naszym patronatem

Jesień od dawna już kojarzy mi się z wysypem wspaniałych nowości książkowych. Od lat regularnie odwiedzam krakowskie Targi Książki, gdzie znajduję masę świetnych książek i gier dla dzieci oraz dla dorosłych. Nawet nie wiecie, jak bardzo cieszy mnie fakt, że mój blog regularnie obejmuje patronatem medialnym tak wiele ciekawych i godnych polecenia pozycji wydawniczych. Oczywiście każdą z nich pokażę wam dokładnie na blogu, ale już teraz nie mogę się powstrzymać, żeby nie pokazać wam tego wyjątkowego, jesiennego zestawienia :) A kolejna porcja wspaniałości już czeka w kolejce!

Kapitalne zagadki - Kapitan Nauka


Gratka dla małych bystrzaków i spryciarzy. Fenomenalne książki formatu A5 z masą łamigłówek i zagadek dla bystrych dzieciaków w wieku 4+ oraz 6+.

Opis wydawcy:
Kapitalne zagadki dla bystrzaków i Kapitalne zagadki dla spryciarzy to zeszyty ćwiczeń z wciągającymi zadaniami dla przedszkolaków i uczniów. Stworzone specjalnie dla ciekawych świata przedszkolaków! W każdym zeszycie znajduje się ponad 90 fascynujących zagadek, które pomagają ćwiczyć skupienie uwagi, umiejętności matematyczne, spostrzegawczość i grafomotorykę.


SuperQuiz Kosmos - Kapitan Nauka


Skoro już jesteśmy w temacie łamigłówek i zagadek - kolejna świetna nowość z naszym logo na opakowaniu :)

Opis wydawcy:
SuperQUIZ Kosmos to książeczka z ciekawostkami i pytaniami, która pozwoli uczniom rozwijać zainteresowania związane z astronomią, zaskoczyć innych wiedzą, a przy okazji trenuje pamięć, koncentrację i czytanie ze zrozumieniem.
• Ponad 160 pytań quizowych, które pomagają utrwalić zdobytą wiedzę
• Wygodny i poręczny format
• Kolorowe zdjęcia obiektów kosmicznych
• Ciekawostki dotyczące Wszechświata
Kolorowe zdjęcia i ilustracje do ciekawostek zachęcą dziecko do samodzielnego czytania, a rozwiązywanie pytań quizowych będzie doskonałą rozrywką dla całej rodziny oraz podczas zabaw z rówieśnikami.


Trojaczki. To już przesada / Nicole Lambert - Wydawnictwo JUPI

Tej serii chyba nikomu nie muszę przedstawiać - kolejny tom już dostępny :)

Opis wydawcy:

Oj, to prawda! Popatrzcie tylko, co zrobiły z karteczkami samoprzylepnymi swojej mamy albo jakich innych psot się dopuściły.Nie są w stanie przejść obojętnie obok piramidy kieliszków do szampana – unicestwiają ją, wystrzeliwując korek z szampana. Kiedy mama zabiera je na dobrą pizzę z pieca opalanego drewnem, twierdzą, że wolą pizzę „z ciasta”. W zoo, przy klatce z panterami, są rozczarowane, bo chcą zobaczyć prawdziwe pantery… „różowe”! Kiedy cierpią na lekkie zapalenie uszu, wkładają sobie czopki do… uszu. Oczywiście czopki z nitrogliceryny! To książka, przy której dzieci śmieją się do rozpuku, a rodzice uśmiechają się nerwowo… Idealna na prezent – zauroczy całą rodzinę.
Dzień w Zwierzaczkowie: Strażacy przy pracy / RENTTA SHARON - Wydawnictwo Amber

Nasza ukochana seria "Przyjazna Łapka" wydaje kolejne przepiękne nowości, które dzieci wprost uwielbiają.

Opis wydawcy:
Pierwszy tom bestsellerowej serii "Dzień w Zwierzaczkowie" tłumaczonej na 16 języków!
Pięknie ilustrowane opowieści o niewiarygodnych przygodach mieszkańców Zwierzaczkowa pokazują na wesoło, ale bardzo fachowo, na czym polega praca w różnych zawodach. I co w każdej pracy jest najważniejsze.
Panią Świnkę trzeba wyciągnąć z dziury w jezdni!
Pan Jamnik utkwił w rynnie!
A czy to pożar? O, nie! W urodziny Dziadka Żółwia świeczki wymknęły się spod kontroli! Dla strażaków ze Zwierzaczkowa nie ma chwili odpoczynku! Ta zabawna opowieść z pędzącą akcją pokazuje, jak pracują strażacy i że każdy może zostać bohaterem.


Tomek mały jest nieśmiały / BRACKEN BETH, IL.: BELL - Wydawnictwo Amber


I kolejna pozycja w jednej z naszych ulubionych serii.

Opis wydawcy:
Pięknie ilustrowana, kolorowa i mądra książeczka.
Jesteś nieśmiały? PRZYJAZNA ŁAPKA Ci pomoże. Tomek jest bardzo nieśmiały i cichy, i nikt nic o nim nie wie. Ale kiedy w przedszkolu jest dzień występów Pokaż-I-Opowiedz, Tomek musi przed całą grupą opowiedzieć o swojej ulubionej rzeczy. I okazuje się, że to wcale nie jest takie straszne, jak myślał! Ta urocza i wzruszająca opowieść zabawnie i przyjaźnie zachęca do pokonywania nieśmiałości i lęku przed kontaktem z innymi.


Słoniątko Trąbiątko w przedszkolu / RENTTA SHARON - Wydawnictwo Amber


Jeśli polubiliście piękne i ciekawe picturebooki z serii "Przyjazna Łapka" to pokochacie i tę pozycję.

Opis wydawcy:

Światowy bestseller autorki serii Dzień w Zwierzaczkowie. Tom 1 w nowej serii.
Wzruszająca i zabawna historia o przyjaźni. Ta książka pozwala przełamać przedszkolne problemy malucha. Jak na przykład pojawienie się nowego kolegi, którego wszyscy bardzo lubią i który jest we wszystkim najlepszy.
W przedszkolu Słoniątka Trąbiątka pojawia się nowy kolega. Wszyscy bardzo lubią Szympansiątko Wesolątko. Wszyscy poza Trąbiątkiem. Wesolątko jest najlepsze we wszystkim.
A jednak Trąbiątko i Wesolątko mają coś wspólnego – są świetni w byciu przyjaciółmi!


Książeczki "Poznaję świat" - Kapitan Nauka

Fantastyczne bo kartonowe i z fotografiami zamiast obrazków. To najlepsze książeczki do nauki pierwszych słów.

Opis wydawcy:

Seria Poznaję Świat to książeczki kartonowe dla dzieci już od 2 roku życia. Zostały przygotowane w trosce o rozwój mowy i zasobu słownictwa u najmłodszych dzieci.
Książeczka z serii Poznaję świat może być wykorzystywana jako narzędzie logopedyczne - do ćwiczenia dźwięków i nazw pokazanych na obrazkach.
Na 24 stronach książeczki dziecko zapoznaje się z otaczającymi je elementami, skupia się na wyrazistych obrazkach i opisuje je.
Czytelna grafika pozwala na skupienie się na jednym obrazku, a zdjęcia umożliwiają łatwiejsze rozpoznawanie przedmiotów, czy zjawisk.
Książeczki z serii Poznaję świat są stworzone z trwałych materiałów o najwyższej jakości. Doskonale sprawdzą się w zabawie z najmłodszymi dziećmi.


Bazgraki - Kapitan Nauka 


Świetnie wydane zeszyty kreatywne z pisakiem, wielokrotnego użytku, suchościeralne.

Opis wydawcy:
Bazgraki to książeczki z graficznymi łamigłówkami dla przedszkolaków od 3 do 6 lat. Różnorodne ćwiczenia przygotowują do nauki pisania, rozwijają koncentrację i spostrzegawczość, a także ćwiczą pamięć wzrokową i orientację w przestrzeni.


1 komentarz:

  1. Wszystko wspaniałe. A okładka Trojaczków zachęca bardzo do czytania ;)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger