11/21/2018

Kumi Kreator i Party Pop Teenies - zabawki, które oczarują dziewczynki

Kiedy jakiś czas temu pokazałam wam na blogu maszynkę do robienia bransoletek - Kumi Kreator, nie sądziłam, że wzbudzi aż tak duże zainteresowanie. Pod wpisem pojawiło się sporo komentarzy, a moją skrzynkę zapełniły pytania o ten produkt. Nie zabrakło też wątpliwości i głosów krytycznych - i za to właśnie cenię moich czytelników. Chętnie dzielicie się z innymi swoim zdaniem i opinią, dzięki temu wiem, czy to, co pokazuję wam na blogu, pokrywa się z waszymi wyborami.
Dziś, zgodnie z obietnicą, przeczytacie u mnie o słynnej już maszynce Kumi Kreator i jeszcze jednej nowej i uwielbianej przez dziewczynki linii zabawek. I jakkolwiek daleka jestem od dzielenia zabawek ze względu na płeć, to tym razem te dwie propozycje są naprawdę bardzo w "dziewczyńskim" stylu :)Kumi Kreator - tworzenie bransoletek (Cool Maker / Spin Master)


Pewnie wiele z was pamięta, jak w czasach szkolnych robiłyśmy bransoletki z muliny. Ich wykonywanie zajmowało niekiedy wiele dni, ale tak bardzo mnie pasjonowało, że poświęcałam na to każdą wolną chwilę. Potem w szkole pokazywałyśmy sobie nasze "dzieła", wymieniałyśmy się pomysłami na nowe sploty i wzory, a kieszonkowe wydawałyśmy w pasmanteriach na różnokolorową mulinę. Te ciepłe wspomnienia sprawiły, że bardzo zainteresował mnie zestaw Kumi Kreator - z maszynką, która pomaga szybko wykonać bransoletkę według naszego pomysłu. 

Na czym to polega?


Maszynka jest całkowicie ręczna, czyli napędzana wyłącznie siłą naszych rąk (czy raczej rączek naszych pociech). Dziecko wybiera kolory szpulek i ich ilość, umieszcza je w odpowiednich miejscach, przeciąga mulinę przez specjalny otwór i zaciska, a następnie kręci korbką. 
Kiedy obracamy korbkę, szpule kręcą się wokół maszyny, a nici splatają się ze sobą tworząc naszą bransoletkę. W niecałą minutę bransoletka jest gotowa. Teraz trzeba ją odpowiednio zabezpieczyć, założyć zapięcie i nosić :) 
Wszystkie elementy są w zestawie - maszynka, szpulki, zapięcia, instrukcja i karta z inspiracjami. 

Producent kieruje ten zestaw do dzieci od lat 8, ale moim zdaniem zdecydowanie mogą bawić się nią młodsze dzieci. Myślę, że doskonale sprawdzi się już u 5- czy 6-latek, które samodzielnym zrobieniem bransoletki z muliny miałyby jeszcze trudności. 
Spotkałam się z zarzutem, że w dzisiejszych czasach widać tendencję do upraszczania wszystkiego, nie zachęcając dzieci do podejmowania wyzwań. Na pewno jest w tym sporo racji - często wybiera się gotowe zestawy, zamiast wysilić się do przygotowania czegoś samodzielnie.
W przypadku tego zestawu jest jednak inaczej.

Moim zdaniem to naprawdę warta uwagi zabawka. Czemu?


- zestaw jest obsługiwany i napędzany w 100% ręcznie (żaden tajemniczy mechanizm nie załatwi za nas roboty)

- dzieci poznają zasadę działania maszyny, bo bez tego nie są w stanie jej obsłużyć (zgłębianie tego, jak maszynka tworzy taką bransoletkę jest naprawdę ciekawym doświadczeniem)

- dziecko uczy się przez doświadczanie (niewłaściwe umieszczenie szpulek czy nawleczenie nici skutkuje tym, że bransoletka nie wyjdzie i kręcenie korbką nic nie da, dziecko musi więc przeanalizować proces, odnaleźć błąd i go naprawić)

- to przygotowanie do obsługi maszyny do szycia (analiza mechanizmu, samodzielne nawlekanie nici, precyzyjna obsługa poszczególnych etapów powstawania bransoletki)

- rozwój kreatywności (dziecko samo decyduje o ilości szpulek - grubości bransoletki i kolorach)

- zestaw mogą obsługiwać już starsze przedszkolaki (młodsze przy naszej pomocy)

- samodzielnie wykonanymi bransoletkami można obdarować bliskich

- zabawa nigdy się nie kończy (można dokupić zestaw uzupełniający ze szpulkami, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samodzielnie nawijać mulinę na szpulę - ręcznie lub pry pomocy maszyny do szycia)

- satysfakcja z samodzielnie zaprojektowanej i wykonanej biżuterii

Widzicie więc, że ten zestaw to naprawdę ciekawa propozycja, jeśli wasze dzieci lubią takie manualne aktywności.

W zestawie znajdziecie:

- Cool Maker Kumi Kreator Maszynka
- 88 szpul
- 10 zacisków
- 20 stoperów
- 26 naklejek zaciskowych
- 1 poradnik z projektami
- 1 miarka
- 1 futerał do przechowywania
- instrukcja

Jeśli mogę coś wam doradzić, to po wykonaniu bransoletki dobrze zabezpieczcie jej końce zanim nałożycie zapięcie. Wysunięcie się nici podczas jej noszenia sprawi, że cała praca pójdzie na marne.

Party Pop Teenies - imprezowe figurki i urodzinowe zestawy (Spin Master)


Jeśli Kumi Kreator to dziewczyńska zabawka, to Party Pop Teenies są "dziewczyńskie" do kwadratu.
Różowe, pełne kolorowych detali, mocno związane tematycznie z urodzinami i innymi imprezami.
Główną atrakcją serii są tuby z konfetti, z których po przekręceniu wyskakuje laleczka wraz z deszczem kolorowych, migoczących elementów. To, jaka laleczka wyskoczy jest zawsze niespodzianką. Dodatkowo w dolnej części tuby czekają mini akcesoria dla tej figurki.
Przez te wszystkie lata zdążyliśmy "przerobić" tak wiele figurek, że jestem szczególnie wyczulona na punkcie ich jakości i estetyki wykonania. Te z Party Pop są naprawdę ładne i nie mam żadnych zastrzeżeń do ich jakości.
Poza wspomnianymi tubami, dostępne są również całe zestawy do zabawy. Jeden z nich to "Super Impreza" - z obrotowym podestem , piętrowym tortem, z którego wysuwa się laleczka. Jest tu też stolik z przekąskami, foto budka i wiele innych atrakcji w towarzystwie imprezowych przyjaciółek.
Mnie bardzo podoba się to, że na imprezę Party Pop moje dziewczynki zapraszają też inne posiadane figurki i naprawdę robią prawdziwy festyn :)
A jak wam podobają się takie zabawki? Macie w domu małe fanki tego typu przedmiotów?

1 komentarz:

  1. Lubię kreatywne zabawki, które potrafią zająć i przy okazji czegoś nauczyć dziecko. I gwarantuje dobrą zabawę, którą ciężko zakończyć :) Maszyna do bransoletek wpadła mi w oko.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger