3/12/2019

Pozwólmy dzieciom odkrywać świat - najlepsza mapa Polski i świata od TwojeMapy.com

Dzieci mają naturalną potrzebę autonomicznego działania i odkrywania rzeczywistości. Biada nam, jeśli tę ich naturalną motywację zgasimy wtłaczając je w sztywne ramy edukacyjne i zmuszając do mechanicznego podejścia do nauki. Wewnętrzna chęć zdobywania wiedzy jest najskuteczniejszym motorem napędowym do efektywnego uczenia się i zapamiętywania. Możemy wspomóc tę naturalną potrzebę inspirując dziecko do zdobywania wiedzy i dając mu odpowiednie narzędzia.
Dziecko ma naturalną potrzebę ruchu i aktywności. W odpowiednio dynamicznym otoczeniu dziecko samo podejmuje właściwe dla siebie działania. Naszym zadaniem jest pomóc dziecku uporządkować zdobywane informacje, żeby jak najlepiej mogło je przyswoić. Dziś na warsztat wzięłam wiedzę geograficzną i chcę wam pokazać znakomite pomoce dydaktyczne, które doskonale sprawdzają się w domu, żeby tę wiedzę usystematyzować i pomóc przyswoić dziecku. 
 


Takie podejście pozwala na rzeczywisty rozwój dziecka, na rozbudzanie jego fascynacji i zainteresowań. Geografia to niezwykle wdzięczny temat do odkrywania, niestety, moje szkolne wspomnienia związane z tym przedmiotem to połączenie nudnych zajęć i konieczności pamięciowego opanowywania kolejnych partii materiału, które później sprawdzano podczas testów. 
Tradycyjne szkoły koncentrują się głównie na realizacji celów podstawy programowej oraz przygotowywaniu uczących się do mechanicznego zdawania testów, dlatego bardzo was zachęcam do rozwijania dziecięcych pasji w domu.

Wielka Turystyczna Mapa Świata


Agnieszka Rajczak-Kucińska TwojeMapy.com, od lat tworząca mapy do książek turystycznych (m.in. Wojciecha Cejrowskiego, Jacka Pałkiewicza, Martyny Wojciechowskiej) to niewyczerpana skarbnica znakomitych pomysłów. Odkrywanie świata to jej ogromna pasja i jej projekty za każdym razem to potwierdzają. Po znakomitej Mapie Polski dla dzieci, stworzyła turystyczną mapę świata dla całej rodziny. To rewelacyjna mapa do zaznaczania odwiedzonych miejsc (lub tych, które dopiero zamierzamy odwiedzić). Mapa jest foliowana i można na niej pisać mazakami ścieralnymi. W zestawie jest 100 naklejek-znaczników w 2 różnych kolorach, które można wielokrotnie naklejać i odklejać, mazak suchościeralny, polecane przez profesjonalnych fotografów przylepce fotograficzne Henzo (1 opakowanie zawiera aż 1000 przylepców!), 8 przylepców Tesa Powerstrip Poster, aby łatwo i bezpiecznie przymocować mapę do ściany.

A co do samej mapy, to jest dostępna w dwóch rozmiarach - L :: 140 x 80 cm oraz XL :: 175 x 100 cm. Znajdziecie na niej ponad 1000 największych atrakcji z całego świata - 530 najciekawsze miasta, 383 turystyczne atrakcje, 60 szczytów i pasm górskich, 100 wyspy i archipelagów.
Wraz z całym opisanym wyżej kramem, mapa zapakowana jest w praktyczną tubę. 

Mapa świata była marzeniem naszej 4,5-latki, która pragnęła (jak jej starsza siostra) mieć na ścianie przy łóżku swój własny egzemplarz, na którym będzie zaznaczać odwiedzane miejsca, miejsca pobytu naszych bliskich, a także takie, które z czymś konkretnym jej się kojarzą. 
I przyznam się wam, że mapa jest w ciągłym użytku. Podczas wieczornego czytania często pojawiają się różne miejsca, które od razu wspólnie odnajdujemy na mapie (ostatnio hitem jest atlas "Super Wings":)). 
Pod względem praktycznym mapa sprawdza się u nas doskonale. Jest bardzo dobrej jakości. Ze swojej strony muszę tylko dokupić przylepce do ściany, żeby w kilku miejscach lepiej ją przykleić.

Mapę kupicie TUTAJMapa Polski dla dzieci


O tej mapie pisałam wam już kilkukrotnie, to jeden z naszych ukochanych patronatów. Niedawno trafiła do mnie mapa w nowej odsłonie i muszę przyznać, że jest jeszcze lepsza niż w swoim pierwotnym wydaniu. Mapa jest twarda i na pewno zniesie intensywne użytkowanie. Nasze ukochane karty z zadaniami nadal są w zestawie a sama mapa została zaktualizowana o kilka nowych atrakcji dla dzieci.
Karty z wyzwaniami również się zmieniły - zostały udoskonalone. Są wykonane z twardszego - papieru i łatwiej się je użytkuje. Wyzwania są nadrukowane obustronnie. W nowym zestawie znajdziecie:
- wyzwanie dla najmłodszych
- wyzwanie administracyjne
- wyzwanie geograficzno - przyrodnicze
- wyzwanie górskie (nowe!)
- wyzwanie wodne
- wyzwanie "nad wodą"
- wyzwanie kartograficzne
- wyzwanie regionalne
brakuje wyzwania "miasta nadrzeczne"(obecnie "nad wodą"), które było w pierwotnym zestawie oraz karty "skojarzenia" (karta dodatkowa).
Pytania są w większości takie same, jak we wcześniejszej wersji, ale wzbogacono je dodatkowymi pomysłami na zabawę.

Kochani, ta mapa to coś niesamowitego - jej największą zaletą jest to, że szczegóły zaprezentowane są w kilku wymiarach - oznacza to, że pokazuje nam ona swoją zawartość stopniowo - im bardziej dokładnie się jej przyglądamy, tym więcej dostrzegamy.
Pierwszy poziom informacji to główne aspekty geograficzne Polski:
– główne rzeki
– największe miasta Polski
– regiony
– punkty charakterystyczne (najwyższy szczyt, największe jezioro, wyspa, środek Polski, największy na świecie zamek, jedyna w Europie naturalna pustynia, itp)
Kolejny, bardziej szczegółowy to:
pasma górskie
– parki narodowe
– największe jeziora i zbiorniki wodne
– zatoki i zalewy
– drugorzędne rzeki

A gdy przyjrzymy się jeszcze dokładniej, ukażą się nam:
granice województw z opisami
– główne szczyty górskie

a także ... atrakcje turystyczne dla dzieci (parki rozrywki, wielkie place zabaw, aquaparki, dinoparki, parki linowe, muzea atrakcyjne dla dzieci, grody słowiańskie, kolejki wąskotorowe, wioski indiańskie, zoo-safari, zamki i zabytkowe kopalnie z atrakcjami dla dzieci).

Dobra mapa to ciekawe i atrakcyjnie pokazane informacje, które będą dla dziecka potrzebne.
Wszystko to, co wspólnie omawiacie, podróże, wyprawy, ciekawe miejsca możecie przy okazji pokazywać i zaznaczać na mapie (mapa jest foliowana i można po niej pisać flamastrami ścieralnymi).

Jeśli posiadacie mapę lub zestaw z mapą Polski dla dzieci od TwojeMapy.com, koniecznie się ze mną skontaktujcie (maluszkowe.inspiracje@gmail.com) - za kilka dni ruszamy z konkursem specjalnie DLA WAS! 
Nie możecie tego przegapić.


Naprawdę bardzo was zachęcam do tego, żeby zainwestować w takie pomoce dydaktyczne. To prawdziwa inwestycja w dziecięcy rozwój. Postawmy na dziecięcy entuzjazm w odkrywaniu świata i uwierzmy w ich mądrość i potencjał twórczy.
W sekrecie wam powiem, że Aga planuje kolejny projekt - drogową mapę Polski na szybę samochodu, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek.

Całą ofertę TwojeMapy.com znajdziesz tu - KLIK

4 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger