6/10/2021

Książki na zakończenie roku szkolnego - baśnie i opowieści, które pomogą dzieciom uwierzyć w siebie

Gdyby takie bajki czytano mi w dzieciństwie, kto wie, kim byłabym dzisiaj :) Moje dzisiejsze propozycje to książki nieprzeciętne, które będą znakomitym prezentem na zakońćzenie roku szkolnego i nie tylko. To opowieści, które inspirują i pomagają uwierzyć w siebie. To historie, które dają siłę. 

Dodatkowo znalazłam miejsce, w którym znajdziecie je w świetnej cenie :)


Wszystkie dzisiejsze propozycje odkryłam w naszej ulubionej księgarni www.DrugieWydanie.pl - tam zawsze możemy liczyć na najlepsze ceny i fantastyczną obsługę.

"Baśnie, których nie czytano dziewczynkom"


Opis wydawcy:
Zbiór piętnastu baśni ludowych z całego świata, które możemy znaleźć u Braci Grimm, Aleksandra Afanasjewa czy choćby w "Baśniach tysiąca i jednej nocy". Wywodzą się m.in. z tradycji hiszpańskiej, rosyjskiej, niemieckiej, francuskiej, brytyjskiej, ormiańskiej, pendżabskiej, chińskiej, arabskiej i południowoafrykańskiej. Choć są osadzone w tak odmiennych kulturach, łączy je postać głównej bohaterki – zawsze jest to kobieta. W powszechnie opowiadanych baśniach z reguły to mężczyźni odgrywają kluczowe role, to oni są mądrzy, odważni, i to oni ratują bezbronne księżniczki. Tutaj jest na odwrót. To kobiety (zarówno małe, jak i zupełnie dorosłe) są ukazane jako silne, sprytne i inteligentne osobowości, które zawsze znajdą sposób, by wybawić z opresji mężczyzn i zadrwić ze złych charakterów. Potrafią same doskonale sobie radzić i podejmować słuszne decyzje. Uderzające w tych historiach jest to, że ich feministyczny wydźwięk jest obecnie bardzo aktualny. W jednej z baśni, pochodzącej z XIV wieku pada pytanie: Czego tak naprawdę pragną kobiety? Pada też odpowiedź: Kobiety pragną wolności, by móc o sobie decydować.

Zdecydowanie polecam tę książkę, nie tylko dla dziewczynek. Znakomity zbiór baśni z różnych stron świata, w każdej z nich jest jakaś silna postać kobieca. Znajdziemy tu znane wszystkim motywy z baśni braci Grimm czy motywy ludowe, co tylko potwierdza uniwersalizm tych wyjątkowych historii. 
Wydaje mi się, że szczególnie w dzisiejszych czasach powinniśmy pracować nad tym, żeby uświadomić dziewczynkom, jak wielka siła w nich drzemie. Są silne, sprytne, inteligentne i nierzadko potrafią wybawić z opresji silnych mężczyzn. Doskonale umieją radzić sobie same i podejmują mądre i słuszne decyzje. 
W jednej z baśni pada pytanie: Czego tak naprawdę pragną kobiety? Odpowiedź, jaka pada w tej baśni jest nadzwyczaj prosta, ale i niezwykle ważna, bo niekiedy świat zdaje się o niej zapominać: Kobiety pragną wolności, by móc o sobie decydować.
Baśnie są dość długie, dlatego będą doskonałym książkowym prezentem nawet w starszych klasach szkoły podstawowej, jako alternatywa dla lektur szkolnych, które często się wybiera na nagrody dla uczniów. Bardzo dobra i wartościowa lektura, a do tego cudownie wydana.

Książka liczy blisko 250 stron i jest dostępna w bardzo dobrej cenie (20 zł mniej niż cena okładkowa) tu - KLIK.
"Królewna w lśniącej zbroi, czyli trochę inne bajki dla dziewczynek i chłopców"


Opis wydawcy:

Dawno, dawno temu, podczas srogiej zimy, król siedział w oknie i wyszywał, wyglądając na krajobraz. Ukłuł się w palec, a trzy krople krwi spadły na śnieg…
Ludzie opowiadali dzieciom baśnie przez setki lat. Niemal przez tak samo długi czas je przerabiali – aby pomóc dzieciom wyobrazić sobie świat, gdzie to one są bohaterami. Autorzy tej książki czytali swoim dzieciom te historie, ale natrafili na dylemat – czegoś w nich brakowało. Zdecydowali się wprowadzić jedną istotną zmianę.
Baśnie w tej książce nie zostały przerobione. Nie mają zmienionych zakończeń, nowych bohaterów. Autorzy jedynie zamienili postaciom płeć. Może nie wydawać się to wielką zmianą, ale będziesz oszołomiony światem, jaki się dzięki temu odsłonił – i bohaterami, których odkryjesz.
To nasze niesamowite odkrycie i książka, którą polecam absolutnie każdemu. Znane wszystkim baśnie zostały w niej opowiedziane na nowo z jedną zasadniczą różnicą. Bohaterowie w niej występujący są innej płci. I tak poznajemy tu Pięknego i Bestię, Calineczka czy Kotkę w butach, a także wiele innych postaci dobrze nam znanych, lecz w nieco innej odsłonie.
Książka jest cudownie wydana: twarda oprawa, duży druk i śliczne ilustracje. Liczy około 200 stron, więc będzie przepiękną lekturą na lato.
Książkę w najlepszej cenie znajdziecie tu - KLIK (20 zł mniej, niż cena wydawcy).
"Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie"

35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości


Opis wydawcy:

Książka napisana przez Alexa Rovira i Francesc Miralles jest przeznaczona i dla dziewczynek, i dla chłopców, bez względu na wiek. Będzie wspaniałą lekturą dla Twojego dziecka, jednak i ty będziesz czerpać korzyści z wielu zawartych w niej uniwersalnych prawd. Dowiedz się, w jaki sposób budować wysokie poczucie własnej wartości.

Książka Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie jest zbiorem 35 opowiadań, spośród których każde jest inne, wszystkie są jednak inspirujące. Stanowią one drogowskaz, który pokaże czytelnikowi, jak być pewnym siebie i niezależnym. Nauczą one, jak odnosić się z szacunkiem do innych, szanując jednocześnie także własne potrzeby.

Dzięki tej książce dzieci otrzymają wskazówkę, jak od najmłodszych lat pielęgnować swoje poczucie własnej wartości.

Zastanawiasz się, czy pozycja Opowieść dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie jest odpowiednią lekturą dla Ciebie i Twojej pociechy? Potwierdzamy i zaznaczamy, że historie w niej opisane pobudzą wyobraźnię, zostały jednak napisane w taki sposób, że nie raz uśmiechniesz się sam do siebie!
Znakomita pozycja dla młodszych i starszych czytelników. Ja czytam ją całej mojej trójce - 4-latkowi, 7-latce i 9-latce. Każde z nich rozumie ją na swój sposób, a po lekturze każdego opowiadania ucinamy sobie wspólnie pogawędkę i rozmawiamy o przesłaniu płynącemu z danej historii. Opowieści są krótkie, a po każdej opowieści znajdziecie jednostronicowy opis przesłania i refleksję, które mogą stanowić inspirację do dalszej rozmowy. Opowieści są na tyle uniwersalne, że tematycznie będą odpowiednie dla dzieci w różnym wieku. Szczerze powiedziawszy, ja także dałam się zainspirować wieloma z nich. Piękne i mądre opowieści, które pobudzają dziecięcą wyobraźnię i pomagają czytelnikom uwierzyć w siebie i swoją wewnętrzną siłę.

Książkę w świetnej cenie (20 zł niższej niż cena okładkowa) znajdziecie tu - KLIK
"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat"

Opis wydawcy:

Najnowsza część bestsellerowej serii Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek - 100 opowieści o imigrantkach, które zmieniły i nadal zmieniają świat.

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek: 100 historii imigrantek, które zmieniły świat to już trzecia książka z tej przebojowej serii dla małych czytelniczek i czytelników. Znajdziemy w niej 100 opowieści o niesamowitych kobietach z przeszłości i z czasów współczesnych. Bohaterkami tego tomu są kobiety i dziewczęta, które z jakiegoś powodu opuściły swój ojczysty kraj: niektóre wyjechały w poszukiwaniu nowych możliwości, inne nie miały wyboru. Tym razem mamy okazję posmakować specjalności szefowej kuchni Asmy Khan, poznać tajniki międzynarodowej polityki u boku Madeleine Albright, zagłębić się w świat biznesu z Rihanną i przeżyć wiele innych przygód.

Każda z tych opowieści jest wyjątkowa, a jednak we wszystkich znajdziemy cząstkę siebie. Pomogą nam w tym piękne ilustracje artystek z całego świata.
Jeśli znacie wcześniejsze opowiadania dla młodych buntowniczek, to bez wahania sięgniecie po tę znakomitą pozycję. Prawdziwe historie, które stanowią znakomitą inspirację dla młodych ludzi. Pokazują, że każdy z nas może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko będziemy tego pragnąć i usilnie starać się to osiągnąć. Opowieści są krótkie, każde z nich zilustrowane portretem danej bohaterki. My nigdy nie poprzestajemy na lekturze jednej z nich na dobranoc, zawsze czytamy ich kilka, a potem o nich rozmawiamy i doczytujemy dodatkowe fakty w internecie. 
  
Książkę w świetnej cenie (30 zł niższej, niż cena okładkowa) znajdziecie tu - KLIK

Jeśli chcecie poznać więcej inspirujących historii dla dzieci, zachęcam was do lektury tego wpisu:

I TY MOŻESZ ZMIENIĆ ŚWIAT - INSPIRUJĄCE KSIĄŻKI DLA DZIECI O SŁAWNYCH LUDZIACH I NIE TYLKO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger