6/16/2021

Nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

I znowu mam dla was całą masę inspiracji książkowych, które ukazały się, bądź niebawem ukażą pod naszym patronatem. A ponieważ teraz szczególnie dopytujecie o podpowiedzi książek, które sprawdzą się jako prezenty na zakończenie roku szkolnego czy przedszkolnego, chciałam je jak najszybciej zebrać i wam pokazać. Znajdziecie tu nowe tytuły ze znanych serii: Czytamy sylabami, Amberek, czy Dotykam poznaję. Będą też 2 zupełnie nowe kartonówki, a jedna z nich ze znanym wam zapewne bohaterem :)


Czytamy Sylabami: "Tak się nie mówi"

Całą serię pokazywałam wam już na blogu. Jest fenomenalna zarówno do nauki czytania, ale i do pokazywania i wyjaśniania odpowiednich wzorców zachowań, całą recenzję znajdziecie tu - CZYTAMY SYLABAMI


Opis wydawcy:


Historyjka, która uczy, że nie warto używać brzydkich słów.
Seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Dzięki tym książkom dzieci łatwiej poradzą sobie z problemami, nauczą się pokonywać przeszkody i współpracować z rówieśnikami. Dowiedzą się również, jak żyć z innymi w harmonii.Czytamy sylabami: "Proszę, dziękuję, przepraszam"


Opis wydawcy:


Historyjka, która uczy, że warto być uprzejmym i używać magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
Seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Dzięki tym książkom dzieci łatwiej poradzą sobie z problemami, nauczą się pokonywać przeszkody i współpracować z rówieśnikami. Dowiedzą się również, jak żyć z innymi w harmonii.Dotykam - Poznaję - Park

Całą serię książeczek dotykowych "Dotykam - poznaję" pokazywałam wam jakiś czas temu tu - DOTYKAM POZNAJĘ. Teraz pojawił się nowy tytuł z tej znanej i lubianej serii.


Opis wydawcy:


Fantastyczna książeczka dotykowa dla maluszka – na każdej rozkładówce silikonowa forma.
Różne kolory i faktury zapewniają niezapomniane wrażenia sensoryczne.
Książeczka przedstawia wesołe zwierzątka mieszkające w mieście, a sympatyczne ilustracje i proste zagadki angażują do zabawy.
Urocza książeczka dla CIEKAWYCH ŚWIATA malców. Dzięki wypukłym formom o różnych fakturach dziecko może POGŁASKAĆ różne zwierzęta. Z pewnością chętnie sprawdzi, jakie w DOTYKU są SKRZYDŁA ĆMY czy OGON PAWIA.
Książeczka :
- zapewnia wszechstronny rozwój sensoryczny
- aktywizuje zmysły wzroku i dotyku
- pobudza wyobraźnię
- rozwija ciekawość świata
- uczy rozróżniania kolorów
- wzbogaca słownictwo

Dotykam, poznaję to seria dla maluszków składa się z kartonowych książeczek z silikonowymi formami.
Umożliwia małym rączkom badanie rozmaitych wypukłości, takich jak: falki, kropelki, kolce czy zyg-zaki. Przedstawia zwierzęta żyjące w lesie, na łące, w morzu oraz pojazdy. Zapewnia świetną zabawę i wspomaga integrację sensoryczną.
"Wielki zielony dom" Małgorzata Kur


Opis wydawcy:

Wielki zielony dom jest pełen życia! Ma pięter bez liku, a każdy jego zakamarek zajmuje jakiś lokator: czyścioch borsuk, płochliwy szaraczek, zwinna popielica i wielu innych. Ludzie też odwiedzają to niezwykłe miejsce, ale... nie zawsze zachowują się tak, jak na gości przystało.
Co robić, by nie wpędzać mieszkańców lasu w tarapaty? Czemu nie wolno tu śmiecić, palić ani hałasować?
Naucz się dbać o wielki zielony dom! Seria NASZ ŚWIAT – NASZE SPRAWY
Dziecięce TERAZ to dorosłe KIEDYŚ. Czytaj o ważnych sprawach już dziś, by jutro wpłynąć na świat. Przyszłość zależy od Ciebie!
O autorce
Małgorzata Kur – absolwentka polonistyki i grafiki wydawniczej. Autorka nagradzanych książek dla dzieci, zwyciężyła m.in. w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren w kategorii 0-6 lat. W wolnych chwilach haftuje, uprawia pomidory i prowadzi blog kulinarny „Pularda. Stół sprzed wieków”.
"Niebieski i Żółty" Britta Teckentrup


Opis wydawcy:


Wzruszająca i ciepła, pięknie ilustrowana książka bestsellerowej i nagradzanej autorki.
Pomaga przezwyciężyć smutek, niosąc nadzieję i radość, które daje łagodna i cierpliwa przyjaźń.
Niebieski mieszka w najciemniejszej części lasu.
Dawno już zapomniał, jak to jest latać, bawić się i śpiewać.
Aż pewnego dnia pojawia się Żółty.
I powoli wszystko zaczyna się zmieniać...
Niebieski i Żółty to inspirująca książka o sile przyjaźni. Niebieski mieszka samotnie w najciemniejszej części lasu. Siedzi na najniższej gałęzi, gdzie nie docierają promienie słońca. Jest smutny i już zapomniał, jak to jest śpiewać, latać i cieszyć się życiem. Nie bawi się z innymi. Ale pewnego dnia w lesie pojawia się drugi ptaszek, Żółty. Bije od niego ciepło i promienność. Cierpliwie, łagodnie i wytrwale próbuje dotrzeć do Niebieskiego, oswoić go, przezwyciężyć jego lęk i skłonić, by razem z nim zaśpiewał. A potem poszybował ku niebu. A wtedy wszystko się zmieni i nabierze radosnych, słonecznych barw.
Ta wzruszająca historia pomaga przezwyciężyć smutek, niosąc nadzieję i radość, które daje łagodna przyjaźń. Tekst idealnie uzupełniają przepiękne ilustracje Britty Teckentrup, które niezwykle oddają, jak bardzo świat może zmienić siła przyjaźni.
"Śpij dobrze, dobry rycerzu" David Melling


Opis wydawcy:


Po Umykającym całusku drugi tom kultowej trylogii twórcy serii o Misiu Tulisiu, którego kochają dzieci w 30 krajach!
Pełna ciepła, humoru i przygód, cudownie ilustrowana książka o sile miłości nie tylko do rodzeństwa.
W zamku wielkie poruszenie: mały książę ma nową siostrzyczkę, która nie może spać, tylko płacze i płacze.
Król wysyła więc swojego dzielnego i oddanego rycerza na poszukiwanie najbardziej miękkiej i najbardziej puszystej poduszki w całym królestwie.
Byle szybko!
Rycerz rusza ze swoim wiernym rumakiem na poszukiwania do dzikiego lasu.
Czy uda mu się pokonać wszystkie przeciwności i niebezpieczeństwa, by wypełnić rozkaz?
I czy spokojny sen zapewni najlepsza poduszka? A może coś innego?

"Pestka i jajko" Alex Latimer / David Litchfield


Opis wydawcy:

Ciepła i wzruszająca, pięknie ilustrowana książka o przyjaźni silniejszej niż wszelkie przeciwności i rozstania. Pestka i Jajko dobrali się jak w korcu maku i przyrzekli sobie przyjaźń na całe życie. Razem bawili się i cieszyli. Aż pewnego dnia Pestce wyrosły korzenie i pędy i nie mogła już biegać, pływać ani nawet ruszyć się z miejsca. Jajko zostało z nią i razem wymyślali nowe zabawy.
Aż pewnego dnia Jajko przestało być jajkiem, bo wyrosły mu skrzydła, które uniosły je ku niebu w najpiękniejsze miejsca na świecie. Jak ich przyjaźń przetrwa przez całe życie?

Nagradzany twórca książek dla dzieci, Alex Latimer, stworzył przepiękną opowieść o przyjaźni silniejszej niż wszelkie przeciwności i rozstania. A uznany ilustrator, David Litchfield, ożywił ją baśniowymi ilustracjami pełnymi ciepłych i subtelnych kolorów. Pestka i Jajko pokazuje dziecku, że przyjaźń rodzi się z podobieństw, wspólnych zainteresowań, ale kształtuje i trwa dzięki wyrozumiałości, cierpliwości, zaufaniu, wierności i lojalności. Tylko wtedy wspiera, pomaga się rozwijać, a nie hamuje i ogranicza. Pozostaje trwała i niezmienna pomimo zmian i upływu czasu.


"Dzień w Zwierzaczkowie: Wyruszamy pociągami z kocurkami" Sharon Rentta


Opis wydawcy:


Dzień w Zwierzaczkowie, kochana przez dzieci w 16 krajach, nagradzana seria. Poprzez zabawne przygody uroczych zwierzątek pokazuje na wesoło, na czym polega praca w różnych zawodach i co w każdej pracy jest najważniejsze.
Niepowtarzalne ilustracje Sharon Rentty tworzą baśniowy świat Zwierzaczkowa, gdzie wszyscy sobie pomagają, starają się, uczą, pracują i spełniają marzenia o wymarzonym zawodzie.
Kocurek Pazurek i jego Dziadek uwielbiają pociągi. Ruszaj więc z nimi w podróż pociągami ze Zwierzaczkowa. A jest ich tyle i są tak różne, że aż trudno sobie wyobrazić! Pojedziesz pociągiem Błyskawicą, kolejką górską, kuszetkami, Ekspresem Zebra, tajemniczym Bizonem...
Po drodze wydarzy się mnóstwo nieprzewidzianych przygód. Co będzie, kiedy krowy zechcą zjeść kolację na torach kolejowych? Co, kiedy krokodyl rozłoży się na trzech siedzeniach? A co, kiedy maszynista usiądzie na swoich okularach? A może z Kocurkiem Pazurkiem będziesz miał szansę poprowadzić pociąg?

Premiera w czerwcu.


"Pierwsze listy do Feliksa" Annette Langen, Constanza Droop


Opis wydawcy:

Feliksa poznały już całe pokolenia. Tym razem ten pluszowy zając - podróżnik zabierze w świat pełen przygód najmłodszych czytelników. Duże okienka skrywają pierwsze listy dla maluchów, które Feliks wysyła ze swojej podróży po świecie. Teksty pełne czułości oraz krótkie pytania zachęcają dzieci do wspólnej zabawy i odkrywania świata.

Premiera jesienią. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger