6/30/2021

Wanda szuka miłości - cudowna opowieść duetu Wechterowicz - Dziubak

 Nie mogło być inaczej, ten duet zachwyca nas zawsze, po prostu podczas lektury ich książek dzieje się jakaś magia :) Mowa oczywiście o prozie Przemysława Wechterowicza i ilustracjach Emilii Dziubak. Tym razem będzie o miłości - dowcipnie i trafnie, ale też co nieco o stereotypach i o tym, że pozory mogą mylić. Koniecznie zajrzyjcie z nami do środka tej świetnej opowieści.


Tytułowa Wanda jest dżdżownicą, która jak na bohaterkę książki przystało, postanawia dać się zapamiętać czytelnikowi czyniąc coś niezwykłego. Wyrusza więc w podróż, aby odnaleźć miłość swojego życia. Jak to w życiu bywa, niełatwo znaleźć prawdziwą miłość i Wanda raz po raz spotyka kandydatów,  którzy niekoniecznie nadają się do tego, żeby stworzyć związek. Albo są zbyt nieśmiali albo zbyt nachalni albo zbyt interesowni. W końcu Wanda poznaje Szopika, który szuka swojego taty. Pocieszne stworzenie mówi Wandzie, że chciałby, żeby została jego mamą i, że na pewno spodoba się jego tacie. No cóż, Wanda podchodzi do tego z uśmiechem, bo chyba trudno jej wyobrazić sobie związek dżdżownicy i taty Szopika, ale postanawia pomóc chłopcu.

Historia nabiera tempa, bo poszukiwany jest przetrzymywany przez straszliwą bestię, która ani myśli oddać swoją ofiarę bliskim. 

Okazuje się jednak, że naszym bohaterom nie brakuje odwagi, a najbardziej niesamowite życzenia potrafią spełnić się w najmniej oczekiwanym momencie.
To jednak nie wszystko - prawdziwe zaskoczenie czeka na czytelnika na końcu historii. Czy Szopikowi uda się odnaleźć zaginionego tatusia, a Wandzie - wielką miłość? 
O tym przekonajcie się sami. Bardzo zachęcam was do przeczytania tej uroczej historii - tekst i ilustracje najwyższej klasy, do tego lekkość, dowcip i piękna polszczyzna.

Książka będzie przepięknym prezentem, bo jest cudownie wydana, a miłosno-przyrodnicza tematyka sprawiają, że to świetna lektura na lato :)

Mam ogromną przyjemność patronować temu cudownemu tytułowi. 
Moje ukochane wydawnictwo Ezop wydało kolejną perełkę - gratulacje!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger