7/01/2021

Duże kartonówki dla przedszkolaków - nauka i zabawa w jednym

 Czy kartonówki to wyłącznie książki dla maluszków? Na pewno nie! Jest mnóstwo książek, które w kartonowej formie skrywają ciekawostki i porcję świetnej zabawy dla starszych przedszkolaków. Dziś chcę wam pokazać kilka takich świetnych tytułów.

"Feluś i Gucio poznają zawody"To kolejna część przygód Felusia i Gucia, które znamy i lubimy od jakiegoś czasu. Tym razem bohaterowie zabierają nas do świata zawodów - i dzieje się to w doskonałym momencie, wtedy, kiedy dzieci uwielbiają wcielać się w różne role. Tak, jak w poprzednich częściach, znajdują się tu również rady dla rodziców
Każda kolejna rozkładówka to nowy zawód, poznajemy kucharza, lekarza, mechanika, budowniczego czy paleontologa. Przy każdym zawodzie znajdziemy też pytanie do Gucia, na które nasze pociechy mogą odpowiedzieć. Na ostatniej rozkładówce główny bohater zastanawia się, kim zostanie dochodząc do wniosku, że na razie nie wie i będzie nadal poznawał świat i rozwijał swoje zainteresowania.
"Rok na zamku" Nikola Kucharska


Uwielbiamy tę serię. Pokazuje różne miejsca na przestrzeni 12 miesięcy. To znakomita wyszukiwanka, która przy okazji pokazuje wiele różnych ciekawostek. ,,Rok na zamku” przenosi nas do czasów średniowiecza. Miesiąc po miesiącu obserwujemy, co dzieje się w fortecy. Autorka wprowadziła wielu bohaterów fantastycznych, którzy nieodłącznie związani są z tamtymi czasami.
Na samym początku poznajemy wszystkie postacie, które będziemy śledzić na kolejnych rozkładówkach. Główną postacią na zamku jest król Bolebor, poza nim są tu też jego córki, ona, służba, rycerze, rzemieślnicy, a także smok! A to nie wszystko :)
W książkę można wpatrywać się godzinami śledząc losy bohaterów. Na samym końcu autorka proponuje nam zabawę :)
"Moja wielka wyszukiwanka: Przedszkole i Pojazdy" Susanne Gernhäuser


Wyszukiwanek nigdy a wiele. To znakomita forma ćwicząca spostrzegawczość i umiejętność opowiadania. Publikacja pokazuje najmłodszym przedszkole i przy okazji oswaja je z tym, co czeka je w placówce. Każda z jedenastu rozkładówek pokazuje jakąś sytuację z życia w przedszkolu. Rozpoczynamy od przyprowadzenia dzieci, wizyty w szatni, a następnie udajemy się na salę. Jest tu też łazienka, w której myjemy zęby. Będziemy również towarzyszyć dzieciom podczas świętowania urodzin, a także udamy się z nimi na plac zabaw. Podczas pobytu w przedszkolu będziemy też uczestniczyć w różnych zajęciach artystycznych i przedstawieniach oraz wycieczkach. 
Kolejna wyszukiwanka to wizyta w świecie pojazdów. Odwiedzamy lotnisko, dworzec kolejowy, port, jedziemy na wieś, do miasta i jesteśmy świadkami wypadku. Dzieci mogą wyszukiwać na kolejnych stronach różne przedmioty z listy. Prawdziwa frajda dla małych poszukiwaczy.
"Mniam! Co w brzuchu burczy" Anna Czerwińska-Rydel, Anna Gensler.


,,Mniam! Co w brzuchu burczy” to kolejna część serii "Wiem i ja". Niedawno pokazywałam wam ,,Kłap! Co w zębach zgrzyta” tego samego duetu. W tej części również spotykamy Profesora Mądralskiego, który tym razem z Krową Gryzeldą zgłębia z nami tajemnice brzucha. Przerobimy temat trawienia, budowy jamy ustnej, żołądka i jelit. Profesor wyjaśni też liczne tajemnice, np. to, czemu "bekamy", czym jest czkawka oraz z jakiego powodu wymiotujemy.
Poznajemy też pracę różnych organów, jak wątroba, trzustka czy wyrostek robaczkowy. Tematycznie więc mamy tu spory zakres wiadomości, ale przyjazna forma i przystępny język pomogą zrozumieć i opanować nową porcję wiedzy.
"Kicek i Kicka. Zabawa w chowanego"


Kicek i Kicka to rodzeństwo królików z Króliczej Łąki. Ich historia uczy współpracy i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz wyrażania emocji. Historia skupia uwagę dziecka, a ilustracje pomagają go zrozumieć. 
Czytanki sylabowe to najlepszy sposób na ćwiczenie czytania, dodatkowo sylaby są w różnych kolorach. Niektóre słowa zastąpiono obrazkami, dzięki czemu nawet najmłodsi czytelnicy mogą aktywnie uczestniczyć w lekturze. 
W książce znajdują się też zabawy wspomagające rozwój mowy i koncentrację.
Już planuję kolejny wpis  nową porcją kartonówek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger