7/30/2021

Termy Chochołowskie - największe termy w Polsce. Czy warto tu przyjechać z dziećmi?

Latem staramy się organizować sobie przynajmniej raz w tygodniu jakąś rodzinną wycieczkę. Niedawno odwiedziliśmy Termy Chochołowskie, bo jak wiecie, od basenów termalnych jesteśmy uzależnieni :) To nie pierwsza wizyta w tym miejscu, ale za każdym odkrywamy w takich obiektach coś nowego. Czy te termy są odpowiednie dla podróżujących rodzin? Sami zobaczcie.


Chochołowskie Termy są ogromne, to prawie 3 tysiące m2 lustra wody i 30 niecek basenowych. Wody termalne są bogate w wiele mikroskładników, więc kąpiel w nich zapewnia relaks i regenerację organizmu. Oprócz basenów i jacuzzi z wodą termalną, jest tu też strefa lecznicza z wodą siarczkową i solankową.


Na terenie obiektu znajduje się 8 basenów z wodą termalną o temperaturze 36 stopni, jeden basen z wodą solankową, 2 baseny wewnętrzne ze stanowiskami do masażu o podobnej temperaturze, basen sportowy (16x8m) o temp. 28 stopni, basen zewnętrzny pływacki (25x10m) 30 stopni, basen z wodą jodowaną (32 stopnie) i 7 beczek termalnych z wodą siarkową (36 stopni).

Miłośnicy zjeżdżalni również nie będą się nudzić, bo do wyboru mają kilka - pontonowe, z zapadnią czy zjeżdżalnie rodzinne.

Jest tu też grota solna i łaźnia parowa dla dzieci (z muzyką i kolorowymi światełkami) oraz sauny aromatyczne.

Miłośnicy saun na pewno odwiedzą saunarium, a ci, którzy preferują wersję "tekstylną" - mają do dyspozycji  odrębną saunę suchą. 

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest mokry plac zabaw zewnętrzny i wewnętrzny z fontannami oraz spryskiwaczami. 

Pod względem wizualnym obiekt również prezentuje się bardzo dobrze, jest nowy (powstał 5 lat temu), a niedawno na ścianach pojawiły się ciekawe obrazy nawiązujące do kultury podhalańskiej.


Tym razem skorzystaliśmy z tutejszej oferty gastronomicznej i byliśmy zadowoleni. Jest możliwość zamówienia dań bufetowych, a także pizzy czy zapiekanek. Niestety musieliśmy "odstać swoje" w bardzo długiej i wolno przesuwającej się kolejce. 

Obiekt jest czysty i dobrze zorganizowany, przed obiektem są dwa duże parkingi, na miejscu windy, sklep z artykułami kąpielowymi, restauracje, bary i łatwo dostępne toalety. Przewijak znajduje się za drzwiami w damskiej toalecie.

Jest to bardzo popularny i lubiany obiekt, więc jego obłożenie jest duże. Byliśmy poza weekendem, ale i tak ludzi było mnóstwo. Warto to wziąć pod uwagę, podczas planowania pobytu. Ponieważ obiekt jest bardzo duży i ma wiele różnorodnych atrakcji, duża ilość gości nie była dla nas problemem (poza kolejką do restauracji, staliśmy w niej blisko 45 minut). Jeśli z reguły unikacie tłumów, to może wam to przeszkadzać.
W obiekcie można zrealizować bon turystyczny. 

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Term Chochołowskich.

8 komentarzy:

 1. Idealne miejsce na relaks, wypoczynek i zabawę podczas krótkiego urlopu. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tutaj można spędzić cały dzień. :) Byłam z rodziną w tym roku. Polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Udało mi się wyjechać na weekend z dziećmi :) super miejsce na relaks

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie słyszałam o tym miejscu. Chętnie tam pojadę z rodzinką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, oczywiście że bym zabrała tam moje dziecko.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne miejsce dla dzieci jak i dorosłych. Choć osobiście dodała bym kilka zjeżdżalni dla małych dzieci . Przy sporym natłoku dzieci troszkę się gnieździły.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super relacja! Doskonałe miejsce dla dzieci na zabawy, kiedy w górach pogoda nie dopisuje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. super miejsce, cała moja rodzinka bardzo zadowolona, napewno wróce szybko :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger