11/17/2021

Łeba - atrakcje dla dzieci poza sezonem

Nie od dziś uwielbiamy Bałtyk poza sezonem. W tym roku nasz wybór padł na Łebę, w której jeszcze nigdy nie byliśmy. Wybraliśmy się tu w listopadzie korzystając z długiego weekendu i to był doskonały wybór :)Co robić w Łebie z dziećmi poza sezonem? Gdy nie ma wszechobecnych dmuchańców i innych komercyjnych atrakcji dla dzieci ocierających się o kicz? 

Oto moje propozycje na nadmorski weekend w tym miejscu:


1. Słowiński Park Narodowy i ruchome wydmy


Ruchome wydmy koło Łeby znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego i zajmują obszar blisko 500 ha, jednak tylko niewielki ich fragment jest udostępniony dla turystów - Wydma Łącka znajdująca się najbliżej Łeby.
Ruchome wydmy swoją nazwę zawdzięczają temu, że każdego roku przemieszczają się one o kilka metrów ku wschodowi za sprawą stałego zachodniego wiatru.

W Rąbce przekraczamy granice Słowińskiego Parku Narodowego i płacimy za wstęp 7 zł / 3.5 zł (ulgowy). Od tego momentu mamy do wejścia na Wydmę Łącką 6 kilometrów. 
Możemy je pokonać na kilka sposobów:
- meleksem (koszt 13,4 zł w jedną stronę)- dojeżdża do Muzeum Wyrzutni Rakiet, od tego momentu mamy jeszcze 2 kilometry, które musimy przejść pieszo;
- rowerem (można go wypożyczyć, ale to spory koszt);
- pieszo czerwonym szlakiem;
- pieszo czarnym szlakiem, a następnie czerwonym wzdłuż wybrzeża;

Polecam spacer pieszo - widoki niezapomniane :)
 


2. Port morski w ŁebiePort morski w Łebie to jeden z ważniejszych portów na wybrzeżu Polski, położony nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Jest to port rybacki, pasażerski oraz jachtowy.
W porcie w Łebie znajdują się dwa nabrzeża - wschodnie i zachodnie. Nabrzeże zachodnie jest przeznaczone głównie dla jednostek rybackich i pasażerskich, natomiast nabrzeże wschodnie dla jednostek jachtowych. W porcie znajdują się także m.in. stocznie, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz sklepy z wyposażeniem żeglarskim.
Port w Łebie jest ważnym ośrodkiem turystycznym, z którego latem można wyruszyć na wycieczki statkiem po Bałtyku.3. Muzeum Motyli w Łebie


Piękna wystawa z ogromną ilością eksponatów. Genialne opisy i mnóstwo ciekawostek, zarówno dla młodszych, jak i starszych miłośników przyrody. W Muzeum Motyli w Łebie można zobaczyć wiele różnych gatunków motyli z całego świata, w tym z Europy, Afryki, Azji i Ameryki Południowej. W muzeum znajdują się także interaktywne wystawy, prezentacje multimedialne i lekcje dotyczące biologii i ekologii motyli. Miejsce dobre do odwiedzenia w pochmurne lub deszczowe dni podczas pobytu w Łebie. 
4. Plaża w Łebie

Plaża w Łebie jest długa na około 4 kilometry i jest zwykle tłoczna w sezonie letnim, zwłaszcza w okolicach głównego deptaka - problem ten znika jednak poza sezonem. Plaża jest dobrze utrzymana i wyposażona w zaplecze turystyczne, w tym bary, restauracje, sklepy, toalety i wypożyczalnie sprzętu plażowego - oczywiście latem. Poza sezonem to świetne miejsce na spacer.Nocleg 


Nocowaliśmy w Hotelu Łeba i bardzo nam się tu spodobało. Pokoje są wyposażone w telewizor, sejf, lodówkę, czajnik oraz łazienkę z prysznicem. Większość pokoi posiada również balkon lub taras. 
W hotelu znajduje się również restauracja, w której serwowane są różnorodne i przepyszne dania. Goście mogą też skorzystać z baru oraz kawiarni.
Jest tu także kryty basen, sauna, jacuzzi oraz centrum fitness. Dla najmłodszych gości przygotowano plac zabaw oraz pokój zabaw.
Hotel jest położony w świetnej lokalizacji, zaledwie kilka minut spacerem od plaży oraz centrum miasta. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger