11/23/2021

Seria Mali Wielcy - najlepsze książki o słynnych ludziach dla dzieci młodszych

Jakiś czas temu moje dzieci zafascynował zabawny serial na Netflixie "Kto to był?". Oglądamy go już kolejny raz, bo poza aspektem rozrywkowym (to naprawdę zabawny serial :)) zapamiętały bardzo wiele faktów i postaci.

Dziś chcę wam przedstawić nowe tytuły bardzo lubianej przez nas serii książek "Mali Wielcy". 
Bardzo lubimy książki dla dzieci o ludziach, którzy dokonali wielkich rzeczy. Dzięki nim, dzieci mają okazję poznać wiele wątków z historii współczesnej, ważne osoby i ich dokonania, a tym samym zwiększyć swoją wiedzę ogólną. Takie opowieści są ogromnie inspirujące. Uświadamiają dzieciom, że również one, mogą w życiu czegoś ważnego dokonać - jeśli tylko będą.


30 lat temu, za czasów mojego dzieciństwa nie było takich książek. Biografie były długie i nużące, napakowane datami. A to przecie taka ciekawa tematyka!

Ta niezwykła seria opowiada o znanych osobach i ich zasługach w taki sposób, że rozumie to i zapamięta przedszkolak.
Opowieści są przepięknie zilustrowane i przybliżają dzieciom słynne osoby od ich wczesnego dzieciństwa. Historie są napisane w sposób przystępny i zrozumiały. Jeśli po drodze pojawi się jakieś nieznane dziecku zagadnienie, to czytający może to z łatwością wyjaśnić. Tekst jest spójny z ilustracjami, które bardzo pomagają w jego rozumieniu i zapamiętaniu czytanych historii. Każda książka została zilustrowana przez innego autora i jest w nieco innym stylu - to również bardzo ciekawy zabieg, bo podczas lektury możemy porozmawiać z naszą pociechą o różnych stylach w grafice i ilustracji. 
My naszą lekturę uzupełnialiśmy ciekawostkami z internetu - wyszukaliśmy realne zdjęcia poznawanych osób. Na ostatniej stronie każdej z książek jest notka biograficzna i miniaturki realnych zdjęć, to bardzo ciekawy pomysł, żeby jeszcze lepiej uzmysłowić kilkulatkowi, że bohater książki to postać realna.
Do tej pory w serii "Mali Wielcy" ukazało się 14 tytułów - 8 pokazywałam wam wcześniej, dziś pora na kolejne 4 tytuły. Mamy jeszcze chrapkę na 2 ostatnie :)

Bardzo polecam całą serię i mam ogromną nadzieję, że wydawnictwo "Smart Books" będzie wydawać w Polsce kolejne książki Marii Isabel Sanchez Vegara z serii "Little People Bid Dreams".

Sami zobaczcie, jak te niezwykłe książki wyglądają w środku.

"Agata Christie" Maria Isabel Sanchez Vegara, il. Elisa Munso


Kto z nas nie chciałby poznać historii Agathy Christie od wczesnego dzieciństwa? To najbardziej znana na świecie pisarka kryminałów oraz najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na  blisko 50 języków obcych. W samej Francji sprzedano aż 40 milionów jej książek.
 
"Maria Montessori" Maria Isabel Sanchez Vegara, il. Raquel Martin


A może Maria Montessori, włoska lekarka, twórczyni systemu wychowania dzieci zwanego metodą Montessori? Jej metoda kładzie duży nacisk na swobodny rozwój dziecka, przeciwstawia się tłumieniu ich aktywności, a wspiera spontaniczność i twórczość oraz rozwój fizyczny, duchowy, społeczny i kulturalny."Karol Darwin" Maria Isabel Sanchez Vegara, il. Mark Hoffmann

/
A co powiecie na sylwetkę Karola Darwina - brytyjskiego przyrodnika i geologa, twórcę słynnej teorii ewolucji? Jak wyglądało jego dzieciństwo? To bardzo ciekawa historia!
"John Lennon" Maria Isabel Sanchez Vegara, Octavia Bromell


Znalazło się też miejsce dla wybitnego muzyka - Johna Lennona i jego niezwykłą historię. Jakim był dzieckiem, co lubił i jak potoczyła się jego historia?
Bardzo polecam całą serię :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger