11/08/2021

Zabawy sensoryczne i zabawy związane z czasem i zjawiskami cyklicznymi

 Kolejna porcja inspiracji dla nauczycieli przedszkolnym i rodziców, którzy chcą urozmaicić przedszkolakom czas w domu. Dużo nowych piosenek i zabaw, które uczą i rozwijają maluchy. Znajdziecie tu całe scenariusze zajęć, więc gotowe zestawy do wykorzystania na co dzień.


"Zabawy sensoryczne na każdy dzień. Jesień"


Integracja sensoryczna to niezwykle istotny temat. Bodźce z naszego otoczenia trafiają do naszego mózgu przez zmysły. To właśnie integracja sensoryczna składa tę informację w całość i sprawia, że mózg może na nią prawidłowo odpowiedzieć. Dlatego tak istotne jest, żeby rozwijać i ćwiczyć integrację sensoryczną od urodzenia. W tej książce znajdziecie zbiór aktywności ćwiczeń i zajęć wspierających integrację sensoryczną. 

W skład publikacji wchodzą:

- książka zawierająca ponad 140 propozycji zabaw, 
- 7 scenariuszy zajęć inspirowanych jesienią, 
- dodatek – listę niezbędnych produktów oraz kilka trików ułatwiających organizację zabaw sensorycznych;
- wirtualny album z dostępem do piosenek, podkładów muzycznych, utworów instrumentalnych oraz dźwięków pojawiających się w publikacji.

Jesień to idealna pora roku, która dostarcza skarby do integracji sensorycznej. Wystarczy wyjść na spacer i się rozejrzeć - żołędzie, kasztany, szyszki, kolorowe liście, jarzębina doskonale sprawdzą się podczas zajęć sensorycznych. Podobnie jesienna pogoda - deszcz, wiatr i błoto :) Wystarczy zabrać ze sobą parasol i kalosze i wybrać się na wycieczkę. .Dźwięk deszczu, skakanie po kałużach, zabawa błotem. Jesień daje moc sensorycznych możliwości :)
"Tik - tak! Zabawy na czasie" 


Przewidywalność zdarzeń jest dla dzieci bardzo ważna i działa na nie uspokajająco. Dziecko, które rozumie schemat dnia w przedszkolu i jego rytm, lepiej będzie sobie w nim radziło, gdyż będzie wiedziało, czego i kiedy się spodziewać. Dziecku łatwiej też będzie na coś poczekać przez określony czas (np. minutę), jeżeli będzie świadome jego długości.

W skład publikacji wchodzą:

- książka zawierająca opisy zabaw;
- 2 płyty CD z 14 piosenkami i podkładami muzycznymi do nich w znakomitych aranżacjach Wojciecha Gąsiora i wokalem Gabrieli Gąsior oraz dzieci.

Piosenki i rymowanki rozwijają u dzieci poczucie czasu i istotę rytmu. Od rytmu pracy serca, poprzez oddech, rytm przyrody, pór roku, aż po upływ sekund, minut, godzin, dni oraz miesięcy.
Rozwijają też rozumienie takich pojęć, jak: dzisiaj, wczoraj, przedwczoraj, jutro, w nocy, w południe, po południu itd.
Te umiejętności będą pomocne podczas nauki  posługiwania się zegarem, kalendarzem oraz przyswajaniu matematyki.

Mamy przyjemność patronowania tym publikacjom :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger