3/05/2022

Historia naturalna wróżek - jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie spotkałam

Fantazja to narzędzie, które pomaga znieść frustracje i niepokój. Dziś mamy tych uczuć aż w nadmiarze. Nasze dzieci również odczuwają nasze emocje, choćbyśmy nie wiem jak dobrze się z nimi kryli. Obecna sytuacja, jaka od ponad tygodnia zdominowała nasze myśli, jest dla nich nowa i zaskakująca, może generować lęk i niepokój. Wyobraźnia i magia pomagają złapać dystans i zmienić perspektywę, choćby na chwilę. Taką ucieczkę w niezwykły świat wróżek ogromnie wam polecam - szczególnie z tak pięknie wydaną książką! 

Obudźcie w sobie wewnętrzne dziecko i wraz ze swoimi pociechami udajcie się na poszukiwanie wróżek.Cała książka jest stylizowana na starodawną encyklopedię i faktycznie znajdziemy tu wiele ciekawostek i odniesień naukowych. W kontraście do naukowej formy stoją bajkowe postaci - wróżki, bo o nich mowa, są tu przedstawione w najdrobniejszych szczegółach. Skąd wziął się pomysł na właśnie te bajkowe stworzenia? Otóż pewna badaczka, Elsie Arbour wiele lat poświęciła na badanie tych niezwykłych istot. Swoje zapiski trzymałą w tajemnicy i w 1925 roku przekazała dziennik siostrzenicy. Ów wyjątkowy dziennik został odnaleziony w archiwach brytyjskiego Muzeum Historii Naturalnej. Czy zebrane dane są prawdziwe? Czy wróżki istnieją naprawdę? Oceńcie sami po zapoznaniu się z tą niezwykłą encyklopedią.

W książce znajdziecie zaskakujące tajniki życia wróżek, ich anatomię, ciekawostki o ich skrzydłach. Szczegółowo opisano tu dziewięć rodzajów wróżek, ich środowisko, wrogów i zwyczaje.

Zniewalająca szata graficznaTrudno nie wspomnieć o przepięknych ilustracjach Jessici Roux w tej niezwykłej książce. Książka jest w formie dziennika, z masą rysunków, notatek, tabelek i ciekawostek. Obrazy są kolorowe i pełne przepięknych szczegółów. Okładka jest stylizowana na płócienną, ze złotym nadrukiem. Przepięknie prezentuje się na półce i doskonale sprawdzi się w roli prezentu.

W książce autorka przemyca wiedzę z różnych dziedzin nauki - m.in. z geografii i biologii i przy okazji uczy czegoś bardzo ważnego - sprawdzania faktów, wyciągania wniosków z przedstawionych informacji, uważnego obserwowania świata.  

To pięknie wydana popularnonaukowa książka o baśniowym wymiarze. Coś pięknego i oryginalnego na rynku książek dziecięcych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger