3/23/2022

Lupos - bardzo ciekawa gra kooperacyjna od lat 6

Nie każde dziecko lubi rywalizację podczas rozgrywki, wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam gry kooperacyjne. Jakiś czas temu bardzo duże zainteresowanie wzbudziła gra "Kroniki zamku Avel". Dziś  mam dla was nową propozycję gry kooperacyjnej dla całej rodziny - "Lupos". "Lupos" jest grą kooperacyjną o bardzo prostych zasadach, dzięki czemu może w nią grać nawet "ograny" 5-latek (tak, tak, nie przywiązujcie się do wieku podanego na opakowaniu, często jest zawyżony). Jednak wcale nie znaczy to, że gra jest łatwa do wygrania. Mamy tu możliwość wyboru z pośród kilku poziomów trudności. Gra ma dość wysoki stopień losowości, ale jest w niej te miejsce na strategię i dostarcza sporo emocji.
Zadaniem graczy jest przywołanie legendarnego Luposa - przywódcy wilczej watahy. Żeby to zrobić, trzeba wezwać duchy w określonych miejscach na planszy.
Bez względu na liczbę graczy (od 1 do 5) zawsze kierujemy grupą czterech wilków: dwóch dorosłych i dwóch szczeniąt. Losujemy z woreczka żetony ruchu i decydujemy, w którą stronę uda się wybrany przez nas wilk, musimy tak nim pokierować, żeby trafiły do wylosowanych wcześniej miejsc na planszy.
Istotnym elementem rozgrywki jest planowanie kolejnych ruchów. Gracze wspólnie decydują o tym, którym wilkiem i gdzie się udać. To bardzo ważne, bo źle zaplanowana trasa może oznaczać porażkę.

Urozmaicenie rozgrywki stanowią żetony utrudniające i pomagające w rozgrywce.

Wykonanie gry jest na wysokim poziomie, ilustracje są bajkowe i bardzo klimatyczne. Plansza i wszystkie żetony wykonane są z grubego, wytrzymałego kartonu.
Rozgrywka jest bardzo dynamiczna, nie ma przestojów, runda szybko dobiega końca. W grę można grać grupowo lub samodzielnie. Jeśli lubicie gry z dużą dozą losowości i oparte na współpracy, "Lupos" przypadnie wam do gustu. Nam bardzo spodobała się legenda Luposa, na której opiera się gra, dodaje rozgrywce klimatu i bajkowej aury.


Gra będzie świetnym pomysłem na prezent dla miłośników kooperacji i rodzinnych tytułów, polecam  graczom od 5 / 6 lat :)


3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger