3/14/2022

Popularnonaukowe książki dla przedszkolaków? Sami zobaczcie!

Czy istnieją książki popularnonaukowe dla przedszkolaków? Pewnie, że tak. Wydawnictwo Harper Kids ma w swoim portfolio świetną serię dla dociekliwych przedszkolaków i nie tylko, to "Akademia mądrego dziecka". Dziś pokażę wam 2 tytuły, które serdecznie wam polecam - i to nie tylko dla przedszkolaków, ale i uczniów klas 1-3.


"Wielka misja małej sondy" 

Niezwykła podróż sondy New Horizons przez Układ Słoneczny


Na rynku jest bardzo dużo książek dla dzieci o kosmosie i czasami trudno jest wybrać tytuł, aby był ciekawy, rzetelny i pięknie wydany. Wszystko to spełnia moim „Wielka misja małej sondy”, która opowiada o locie sondy New Horizons i jej fascynujących odkryciach.
„Wielka misja małej sondy” opowiada o podróży sondy kosmicznej New Horizons do Plutona. Co ciekawe, siedem miesięcy po jej starcie Pluton został uznany prez Międzynarodową Unię Astronomiczną za planetę karłowatą, będącą czymś pomiędzy planetą a dużą asteroidą.
W książce znajdziecie przepiękne ilustracje i niezwykłe ciekawostki, dynamiczna szata graficzna robi wrażenie. Język opowieści dostosowany jest do kilkuletniego odbiorcy, ale nie jest infantylny. Mała sonda leciała z prędkością 10 mil na sekundę i dzięki pomocy ogromnego Jowisza dotarła do Plutona - jak to się stało przeczytajcie sami. W książce znajdziecie też pierwsze w historii zdjęcia karłowatej planety i poznacie zadziwiającą cechę jej powierzchni. A może chcecie się dowiedzieć, czym jest mini-świat Arrokoth? To kolejna książka duetu Lapin-Ceccarelli (wcześniej wydany tytuł to „Kosmiczne urodziny").


"Dlaczego jemy rośliny"

Sekrety owoców, warzyw i zbóż


Po kosmicznych przygodach pora na pozycję bliższą naszej codzienności. Ten tytuł pomoże zachęcić dzieci do zdrowego odżywiania, a dorosłym przypomni, jak ważne są rośliny w naszym życiu. 
Treść książki jest przygotowana specjalnie dla kilkulatków, wyjaśnia dlaczego jemy akurat te rośliny, a nie inne, czy warzywa i owoce zawsze były jadalne, skąd pochodzą i jak powstają nowe odmiany roślin, na czym polegają modyfikacje genetyczne i czy są bezpieczne i wiele, wiele innych ciekawych zagadnień. Bardzo podoba mi się to, że młody czytelnik traktowany jest tu bardzo poważnie, sens zdrowego odżywiania jest szczegółowo wyjaśniony i dzięki temu dziecko może zrozumieć, czemu jest to takie ważne.
Najmłodszych na pewno zainteresuje miła dla oka oprawa graficzna i dowcipne komentarze.
 


1 komentarz:

  1. A jak tam z prawdziwością danych w tych książkach? Ja spotkałam już kilka tego typu książek gdzie były spore błędy i aż boję się kupować nowych.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger