1/11/2023

Propozycje rozwijających zabaw z dziećmi w wieku przedszkolnym

 Wymyślanie zabaw i aktywności dla dzieciaków to niełatwe zadanie. Zarówno dla nauczycieli czy animatorów, jak i rodziców zajmujących się dziećmi na co dzień. Często jesteśmy tak zmęczeni po pracy czy innych zajęciach, że nasza kreatywność nie działa na najwyższych obrotach. Na szczęście na rynku są takie publikacje, jak te, które dziś chcę wam pokazać. Zawierają one gotowe scenariusze zabaw, a często też płyty, które pomagają nam zorganizować całe zajęcia - wraz z oprawą muzyczną. 


"Przedszkolaki na świeżym powietrzu" - Dorota Smoleń, Katarzyna Klimek - Michno

Aż 194 propozycji zabaw i aktywności dla dzieci na świeżym powietrzu. Są to zarówno zabawy ruchowe, jak i przyrodnicze, plastyczne czy językowe. Wspierają koncentrację i spostrzegawczość, rozwijających zdolności matematyczne oraz wiedzę o literaturze dziecięcej.
Na świeżym powietrzu można świetnie się bawić, uczyć i rozwijać oraz przeżywając wspaniałe przygody z rówieśnikami. 
Publikacja skierowana jest do nauczycieli oraz rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, ale wiele zabaw doskonale sprawdzi się u dzieci z klas I–III.
"Muzyczny przepis na dobrą zabawę" - Dorota Kluska

Zabawy integrujące grupę przedszkolną


W tej niewielkiej książce znajdziecie masę pomysłów na muzyczne,  rytmiczne i ruchowe zabawy z dziećmi, a także ćwiczenia doskonalące wrażliwość słuchową oraz umiejętność skupienia uwagi. 
Na dołączonych 2 płytach CD znajduje się 16 piosenek z podkładami muzycznymi.

Piosenki te były publikowane w miesięczniku „Bliżej Przedszkola” i cieszyły się największym powodzeniem wśród dzieci i nauczycieli. Do każdej z piosenek znajdziemy zabawę główną i kilka dodatkowych. Zabawy są na tyle uniwersalne, że spodobają się młodszym i starszym przedszkolakom. Wesołe teksty piosenek oraz skoczna muzyka na pewno poprawią wam nastrój :)
"Jeszcze większe poruszenie na małej scenie" - Anna Bomba

Zbiór scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje


Kolejna część zbioru scenariuszy przedstawień przedszkolnych na różne okazje - książka z 15 scenariuszami przedstawień i zapisem nutowym piosenek oraz 2 płyty CD z 25 piosenkami i podkładami muzycznymi.
Masa inspiracji do przedstawień w ciągu całego roku (przed)szkolnego, m.in. Święto Niepodległości, Dzień Nauczyciela, Dzień Kropki, Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z Mikołajem, walentynki, pasowanie na przedszkolaka czy uroczystość zakończenia roku. Każdy scenariusz to także propozycje strojów, dekoracji i rekwizytów, a przedstawienia zostały opracowane w taki sposób, by można je było wykorzystać w każdej grupie wiekowej."Z emocjami mi do twarzy" Renata Midura

Propozycje wierszowanych zabaw pomagających rozumieć uczucia i radzić sobie z nimi


Emocje i uczucia to niezwykle istotny temat. Ta książka na pewno bardzo pomoże rodzicom i nauczycielom nauczyć maluchy jak zrozumieć i okiełznać własne emocje. Zawarte w niej krótkie wierszowane formy i propozycje ruchów, są świetną formą nauki przez zabawę i sprawiają, że przedstawiane treści łatwo zapadają dzieciom w pamięć. 
W książce znajdziecie ponad 60 propozycji, które podzielone są na cztery części: powitania na dobry dzień, czuję emocje, wierszyki motywujące oraz na poprawę humoru – ruszaj się!

"Tuptaj przedszkolaku z Panem Miłoszem" Miłosz KonarskiPublikacja ta jest kontynuacją serii albumów z cyklu Tuptaj... - uwielbianego przez dzieci i nauczycieli. Zebrano tu piosenki, które pozwolą dzieciom się naprawdę "wybawić", każda z nich zawiera konkretną fabułę i zadania.
W skład zestawu wchodzą dwie płyty - płyta CD 1 z kompletnymi, przeprowadzonymi zajęciami, ujętymi w formę audio i płyta CD 2 zawierająca poszczególne zabawy z każdego poziomu, bez instrukcji słownej dotyczącej sposobu ich wykonania oraz książeczka, w której zamieszczono konspekty zajęć nagranych na płytę.

Jest to taki "gotowiec" – wystarczy więc puścić płytę ... i dzieci zaczną bawić się przy niej same, animowane głosem Pana Miłosza zarejestrowanym na nagraniu. Świetna sprawa!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger