10/16/2023

Drewniana mapa świata 3D w pokoju dziecka - LosokaWood

Dziś chcę was zaprosić do pokoju naszego 6-latka po metamorfozie. Zakończenie przedszkola i rozpoczęcie edukacji szkolnej to bardzo dobry moment na przemianę pokoju maluszka w pokój ucznia. Kształtują się zainteresowania dziecka, stopniowo zaczyna uczęszczać na dodatkowe zajęcia, aby je rozwijać. Dużo podróżujemy i nasze dzieci też zdążyły już złapać podróżniczego "bakcyla". Motywy geograficzne są u nas częste, mamy wiele książek i pomocy o tej tematyce. Gdy zapytaliśmy naszego 6-letniego synka, jaką dekorację chciałby mieć w centralnej części pokoju, od razu powiedział, że chce mapę świata. Ale nie same kontury, tylko mapę, na której będą podpisane kraje i ich stolice. 

Muszę przyznać, że był to znakomity pomysł, bo mapa świata w pokoju dziecięcym to nie tylko estetyczna dekoracja, ale także cenne narzędzie edukacyjne, które wspiera rozwój dziecka i zachęca je do odkrywania świata. Gdy zobaczycie jak fantastyczną mapę udało mi się odkryć, na pewno przyznacie mi rację :)


Dlaczego mapa świata w pokoju dziecięcym to doskonały pomysł? 


  • Mapa świata to wspaniałe narzędzie do nauki geografii. Dzieci mogą uczyć się o krajach, kontynentach, oceanach, górach i innym elementach geografii. Mogą odkrywać różnice kulturowe, języki i zwyczaje ludzi z różnych części świata.

  • Poprzez obserwację mapy dzieci rozwijają swoją zdolność do orientacji w przestrzeni. Mogą uczyć się, gdzie znajdują się różne kraje i miasta, co pomaga w zrozumieniu, jak działa geografia i jakie są odległości między różnymi miejscami.

  • Dzieci dowiadują się o różnych kulturach, zwyczajach i przyrodzie na całym świecie. To może rozbudzić ich ciekawość i zachęcić do dalszych badań.

  • Mapa świata może być źródłem inspiracji do podróżowania i odkrywania nowych miejsc. Dzieci mogą zaznajomić się z różnymi państwami i marzyć o przyszłych podróżach.

  • Mapa świata w pokoju dziecka może być punktem wyjścia do wspólnych rozmów i nauki. Rodzice mogą razem z dzieckiem odkrywać różne miejsca na mapie, co może stymulować ich rozwój i relacje rodzinne.


Drewniana mapa świata od LosokaWood


Poszukując idealnej mapy świata do powieszenia na ścianie zależało mi na tym, żeby była zarówno estetyczną dekoracją, jak i miała wartość edukacyjną. Udało mi się znaleźć mapę doskonałą - w LosokaWood :) 

To całkowicie polski produkt wykonany z drewna brzozowego, pokrytego impregnatem w różnych kolorach. Są to piękne, stonowane barwy, które podkreślają strukturę drzewa, a dzięki sporemu wyborowi uda się je dopasować do niemal każdego wnętrza. Ponieważ mapę zamawiałam z myślą o pokoju dziecka, szczególnie ważne było dla mnie to, żeby byłą wykonana z bezpiecznych, nietoksycznych materiałów - tu mamy drewno pokryte bezwonnym impregnatem na bazie wody. 
Montaż mapy jest bardzo prosty i intuicyjny. U nas brała w nim udział cała rodzina i świetnie się bawiliśmy. Ale po kolei :)

Mapa jest doskonale zapakowana, dlatego nic jej nie grozi podczas transportu. Po otwarciu pudełka wyjmujemy papierowy szablon, który sklejamy i przyklejamy taśmą malarską do ściany (dołączona do zestawu). 

Wymiary mapy na stronie to wymiary szablonu, warto to wziąć pod uwagę podczas wybierania odpowiedniej wersji mapy do naszego wnętrza. My mamy skos, więc róg szablonu musieliśmy odciąć, ale mapa pięknie wpasowała się w zaplanowane przez nas miejsce. 


Gdy nasz szablon znajdzie się już na ścianie możemy przystąpić do przygotowywania elementów mapy. Ostrożnie je wyjmujemy i z tyłu każdego umieszczamy kawałki dwustronnej taśmy - dołączonej do zestawu. Taśma jest świetnej jakości, bardzo ułatwia montaż mapy na ścianie. Po przyklejeniu pasków, ostrożnie musimy zdjąć czerwoną część (tu potrzeba precyzji i bardzo przydaje się dołączony nożyk)


Teraz już czeka nas sama przyjemność, czyli umieszczanie mapy na ścianie. To większa frajda niż układanie puzzli czy zabawa sorterem, dlatego do tego zadania bardzo chętnie angażują się dzieci.Ostatni etap to usunięcie szablonu ze ściany i zachwyt nad ukończonym dziełem :) Mapa składa się z 3 warstw, co przepięknie podkreśla efekt trójwymiarowości. Wieczorem, gdy zapalimy lampkę widać to szczególnie poprzez cienie na ścianie.

Cały pokój jest w odcieniach szarości, dlatego też zdecydowaliśmy się na mapę w tych kolorach. Ogromną zaletą mapy jest to, że nie jest ona jednorazowa. Można ją zdemontować, jeśli chcemy zmienić aranżację, wystarczy podgrzać taśmę suszarką do włosów.
Jak zamówić mapę?


- stwórz wymarzoną mapę korzystając z KONFIGURATORA

- wybierz kolor spośród 20 możliwości,

- wybierz, co ma się na niej znaleźć: granice państw, nazwy państw, nazwy stanów, nazwy stolic,

- wybierz wymiary mapy w cm: 90 x 56, 120 x 75, 160 x 100, 210 x 130, 256 x 160,

- wybierz język: polski, angielski, hiszpański, niemiecki, włoski,

- wybierz ewentualne dodatki: Antarktyda, nazwy oceanów, dodatkowe pinezki.


Nasz mapa ma wymiary 160 x 100, kolor VIII, są na niej granice i nazwy państw, stolic i stanów. 
Jestem zachwycona jakością mapy i tym jak pięknie prezentuje się na ścianie. 


Koniecznie zajrzyjcie do LosokaWood i zobaczcie jak wiele pięknych map tam czeka :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger