2/19/2016

Kreatywne zabawy: "Mister maker" w akcji czyli bawimy się z Panem Robótką

Książki i zabawy plastyczne to od jakiegoś czasu główne zajęcie naszej 4-latki. Kiedy więc rozglądam się za nowościami dla niej, szukam głównie w tych dwóch działach.
Wczorajszy wpis o książce z kreatywnymi pomysłami na zabawy plastyczne bije rekordy popularności, widzę więc, że w tych naszych upodobaniach nie jesteśmy odosobnione - i bardzo mnie to cieszy :)
Od jakiegoś czasu sporo słyszę o niejakim Panu Robótce, postanowiłam więc przyjrzeć się bliżej produktom sygnowanym tą marką,


Pana Robótkę znają ci, którzy śledzą kanał CBeebies, my go nie mamy, ale postać tę poznałam dzięki książce, którą kiedyś wam przedstawiałam - KLIK.
Zestawy Mister Maker to bardzo bogata oferta. Od materiałów jak pompony, druciki kreatywne, koraliki, papier scrapbook, holograficzny czy brokat po zestawy do konkretnych prac plastycznych - pacynek, kukiełek czy masek. 
My mamy pompony, które służą nam do przeróżnych zabaw i interesują zarówno 4-latkę, jak i młodszą, 1,5-roczną latorośł :) Ich różnorodne faktury, wielkości, kolory dają bardzo wiele możliwości. 
Świetnie sprawdzą się podczas zabaw sensorycznych, nauki kolorów, różnicowania wielkości, a także zabaw logopedycznych (dmuchanie pomponów).Kolejny zestaw jaki mamy to pacynka do samodzielnego wykonania. To pierwszy kontakt mojej niespełna 3-letniej córki z szyciem i muszę przyznać, że bardzo udany. Plastikowa igła i włóczka oraz materiał z dużymi otworkami do przewlekania nitki to bardzo dobry pomysł na ćwiczenie sprawności manualnej malucha.

I ostatni zestaw Pana Robótki na jaki się zdecydowałam to maski. Wprawdzie karnawał już za nami, ale zwierzęce maski można robić cały rok - doskonale sprawdzą się podczas wszelkich teatrzyków i inscenizacji.
Zestaw zawiera komplet elementów potrzebnych do stworzenia masek 

Mama pomogła jedynie w wycięciu 4 elementów z filcu i zawiązałą supełki na gumce - całą reszta made by mój przedszkolak :)Różne materiały i zestawy Pana Robótki znajdziecie tu - KLIK (już od 5 zł)

Możecie polecić nam jakieś inne sprawdzone, ciekawe zestawy kreatywne?

3 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger