10/05/2016

Piaskowy Wilk - książka, która nas zaczarowała

Są takie książki, które choć nie opowiadają o nadzwyczajnych przygodach niezwykłych bohaterów, pochłaniają nas bez reszty. Takie, które emanują spokojem, a zarazem skrywają w sobie wielką moc.
Książki mądre, poruszające i przekazujące dzieciom coś niezwykle ważnego. 
Taki właśnie jest "Piaskowy Wilk". 


To kolejna bardzo dobra książka na dobranoc od Zakamarków. Wcześniej rozkochał nas w sobie "Kajtek i miś". 4- czy 5- letnie dzieci są już gotowe na wysłuchanie książki bez obrazków lub z ich śladową ilością. Są w stanie wysłuchać dłuższej treści. "Piaskowy wilk" podzielony jest na rozdziały, które możemy dawkować sobie każdego wieczoru. 
Jeśli wasza pociecha lubi posłuchać mądrej lektury rozgrywającej się na pograniczu wyobraźni i rzeczywistości, to ta książka na pewno jej się spodoba. Nie doszukujcie się tu spektakularnych puent, bo to zupełnie inna książka. Dużo miejsca zajmuje tu mądra treść i odpowiedzi na różnorodne pytania nurtujące młodych czytelników.


Podczas czytania tej książki, za każdym razem odkrywamy coś nowego. Proste i zarazem poruszające historie z życia Karusi i jej prawdopodobnie alter ego - przyjaciela piaskowego wilka czyta się fantastycznie - niekiedy z troską, niekiedy z uśmiechem, a czasem z nutką zaskoczenia.
Rodzice Karusi są dość zajęci, dlatego wiele czasu spędza na rozmowach z piaskowym wilkiem. To on pomaga jej odnaleźć odpowiedzi na ważne pytania - gdzie była przed urodzeniem, skąd się biorą siniaki, co to jest kosmos czy po co należy pracować. 
Bardzo ciekawa opowieść o międzyludzkich relacjach i potrzebach dziecka, dlatego polecam ją również rodzicom. Tematy tu poruszone będą doskonałą bazą do ciekawych rozmów z naszymi pociechami. Moim zdaniem ta książka powinna dołączyć do kanonu lektur szkolnych.


45 niezwykłych opowiadań, które polecam każdemu miłośnikowi dobrej książki.


Wydawnictwo Zakamarki

2 komentarze:

  1. Jesteśmy nią zachwyceni! :) połknęliśmy w 10 dni na wakacjach nad morzem. Szukaliśmy też w trawach piaskowego wilka i zrobiliśmy go z piasku - to idealne miejsce na tą lekturę :) teraz szukamy czegoś w podobnym klimacie, poleciłabyś coś?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger